Bydgoszcz
4C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 4 • L 4
3C
Czw
1C
Pt
-0C
Sob
1C
Nd
-1C
Pon
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWychowanek wraca do Chemika. Ostatnio grał w I lidze
chemik bydgoszcz_plusliga - Jan Lesiuk
02.08.2018 | 07:49

Wychowanek wraca do Chemika. Ostatnio grał w I lidze

W ostatnich dwóch sezonach Jan Lesiuk występował w Ślepsku Suwałki.

Na zdjęciu: Jan Lesiuk powrócił do Chemika Bydgoszcz.

Fot. mat. klubowe

W ostatnich dwóch sezonach Jan Lesiuk występował w I-ligowym Ślepsku Suwałki. Teraz zdecydował się na powrót do Chemika.

22-latek był już w kadrze klubu w sezonie ligowym 2015/2016, jednak wówczas otrzymywał mało szans gry na parkiecie. Wcześniej reprezentował także barwy Chemika w rozgrywkach Młodej Ligi, a ostatnie dwa sezony spędził na zapleczu PlusLigi.

– Cieszę się bardzo z powrotu do Bydgoszczy – przyznał Lesiuk. – Patrzę pozytywnie na współpracę z każdym z członków zespołu. Powrót do macierzystego klubu jeszcze bardziej mnie motywuje. Jeszcze jako młody zawodnik dumnie walczyłem o medale dla Chemika i tak samo będę walczyć i w tym sezonie – dodał dla oficjalnej strony klubu.

Lesiuk ma 190 cm wzrostu i ma zasięg 340 cm w ataku i bloku. Gra na pozycji przyjmującego. Na tej samej występują także Serb Nikola Kovacević oraz krajowi zawodnicy Bartłomiej Lipiński i Paweł Gryc.

Powiązane treści