Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
49% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 9 • L 9
11C
Wt
6C
Sr
8C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWychowanek Zawiszy rozpoczął rok golem w prestiżowym meczu [WIDEO]
01.01.2017 | 21:08

Wychowanek Zawiszy rozpoczął rok golem w prestiżowym meczu [WIDEO]

Pierwszego gola na polskich boiskach w 2017 roku zdobył bydgoszczanin.

Zgodnie z tradycją 1 stycznia w Krakowie odbył się mecz Cracovii z drużyną rezerw. Zespół z Ekstraklasy wygrał 5:0, a pierwszego gola w 2017 roku strzelił wychowanek Zawiszy Bydgoszcz.

Pierwszą bramka na polskich boiskach w tym roku padła o godz. 12:47, a jej autorem był Hubert Adamczyk.  Niespełna 19-letni piłkarz to wychowanek Zawiszy, o którym zrobiło się głośno, gdy w 2014 roku trafił do Chelsea Londyn. Po kilkunastu miesiącach na Wyspach Brytyjskich wrócił do Polski i od roku jest piłkarzem Cracovii. W Ekstraklasie zagrał jednak na razie tylko trzy razy.

– Ten mecz to naprawdę fajna tradycja i cieszę się, że mogłem w tym uczestniczyć.  Mam nadzieję, że ten rok będzie dla nas lepszy niż ostatnia runda, bo na pewno damy z siebie wszystko – mówił po meczu Adamczyk, cytowany za oficjalnym serwisem Cracovii. Po 21. kolejkach Ekstraklasy jego zespół zajmuje czternaste miejsce w tabeli.

Powiązane treści