Bydgoszcz
-7C
Lekkie opady śniegu
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H -7 • L -7
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWychowanek Zawiszy rozpoczął rok golem w prestiżowym meczu [WIDEO]
01.01.2017 | 21:08

Wychowanek Zawiszy rozpoczął rok golem w prestiżowym meczu [WIDEO]

Pierwszego gola na polskich boiskach w 2017 roku zdobył bydgoszczanin.

Zgodnie z tradycją 1 stycznia w Krakowie odbył się mecz Cracovii z drużyną rezerw. Zespół z Ekstraklasy wygrał 5:0, a pierwszego gola w 2017 roku strzelił wychowanek Zawiszy Bydgoszcz.

Pierwszą bramka na polskich boiskach w tym roku padła o godz. 12:47, a jej autorem był Hubert Adamczyk.  Niespełna 19-letni piłkarz to wychowanek Zawiszy, o którym zrobiło się głośno, gdy w 2014 roku trafił do Chelsea Londyn. Po kilkunastu miesiącach na Wyspach Brytyjskich wrócił do Polski i od roku jest piłkarzem Cracovii. W Ekstraklasie zagrał jednak na razie tylko trzy razy.

– Ten mecz to naprawdę fajna tradycja i cieszę się, że mogłem w tym uczestniczyć.  Mam nadzieję, że ten rok będzie dla nas lepszy niż ostatnia runda, bo na pewno damy z siebie wszystko – mówił po meczu Adamczyk, cytowany za oficjalnym serwisem Cracovii. Po 21. kolejkach Ekstraklasy jego zespół zajmuje czternaste miejsce w tabeli.

Powiązane treści