Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 16 • L 16
16C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWycieczka z ośmiorgiem dzieci. Busem? Nie, volkswagenem golfem!
policja_wolny dostep
22.08.2017 | 18:48

Wycieczka z ośmiorgiem dzieci. Busem? Nie, volkswagenem golfem!

Na zdjęciu: Policja z Rypina w niedzielę zatrzymała volkswagena golfa, który jechało... jedenaście osób.

Fot. archiwum / licencja CC

Nietypową interwencję odnotowali w minioną niedzielę po południu policjanci z rypińskiej drogówki. Zatrzymali i pozbawili prawa jazdy 45-latka, który volkswagenem golfem przewoził dziesięciu pasażerów!

Niemożliwe? A jednak – funkcjonariusze z Rypina około 17:30 w miejscowości Starorypin Rządowy zauważyli pojazd, który poruszał się na trasie Wąpielsk – Rypin. Wcześniej otrzymali sygnał, że może on być przepełniony. – Gdy tylko zbliżyli się do auta, stało się jasne, że o pomyłce nie ma mowy – relacjonuje asp. Dorota Rupińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rypinie. W volkswagenie siedziało aż… jedenaście osób, w tym ośmioro dzieci. – Trójka z nich siedziała w bagażniku – dodaje Rupińska.

45-letni kierowca z marszu stracił prawo jazdy (na trzy miesiące), otrzymał mandat w wysokości 1000 złotych i „zainkasował” aż 17 punktów karnych. Co więcej, okazało się, że kontrolowany pojazd nie jest sprawny technicznie i nie był dopuszczony do ruchu. – W dodatku pasażerowie nie posiadali zapiętych pasów, a dzieci nie były przewożone w fotelikach – wyliczają rypińscy mundurowi.

Policjanci przypominają, że jakiekolwiek próby podróżowania w podobny sposób są nie tylko zakazane, ale również bardzo niebezpieczne. – Najważniejsze, że tym razem udaremniliśmy kierowcy dalszą jazdę, zanim doszło do tragedii – kończy asp. Rupińska.

Powiązane treści