Bydgoszcz
4C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 4 • L 4
15C
Pon
12C
Wt
15C
Sr
9C
Czw
11C
Pt
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITEKonkursyWygraj pieniądze na produkcję filmu. 100 tysięcy złotych od miasta
Bydgoszcz kręci, konkurs
14.12.2016 | 09:39

Wygraj pieniądze na produkcję filmu. 100 tysięcy złotych od miasta

Konkurs adresowany jest nie tylko do bydgoszczan.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego konkurs

Fot. materiały prasowe

W przyszłym roku powstać ma nowy film poruszający tematykę związaną z Bydgoszczą i jednocześnie kreujący pozytywny wizerunek miasta. Wyprodukuje go podmiot, który wygra organizowany przez urząd miasta konkurs pt. „Bydgoszcz kręci”.

Jest on adresowany do twórców z branży filmowej. Nie muszą to być bydgoszczanie, ani nawet mieszkańcy Kujaw i Pomorza, czy innych regionów w Polsce. Nie ma ograniczeń co do narodowości osób biorących udział w konkursie.

Każdy z uczestników będzie miał do zdobycia 100 punktów. Jury największą uwagę zwróci na sposób powiązania projektu z Bydgoszczą poprzez tematykę, miejsce realizacji oraz wpływ projektu na kształtowanie pozytywnego wizerunku miasta. Formy sztuki filmowej są dowolne. Może to być na przykład film fabularny, animacja, serial telewizyjny, dokument, reklama czy teledysk. Tematyka również zależy od pomysłowości autora scenariusza. Zaprezentowanie atutów miasta może dotyczyć walorów historycznych, krajoznawczych, ale też gospodarczych, kulturalnych i wszystkich tych, które w pozytywny sposób wpływają na rozwój miasta.

Ocenie podlegać będzie oryginalność koncepcji projektu, walory artystyczne projektu, dotychczasowy dorobek wnioskodawcy, zaangażowanie rozpoznawalnych osobowości branży filmowej, muzycznej. Istotne jest to, że w konkursie nie mogą brać udziału projekty, które przed datą aplikowania miały publiczny pokaz na przykład podczas festiwalu, przeglądu otwartego dla publiczności lub pojawiły się w Internecie.

Dofinansowanie jednego projektu wyniesie maksymalnie 100 tysięcy złotych. Kwota dofinansowania nie może przekroczyć połowy całego budżetu produkcji.

Zgłoszenia można składać do końca stycznia 2017 roku.  Ogłoszenie wyników odbędzie się 13.02.2017 r. Ostateczne zakończenie produkcji i przekazanie miastu gotowego filmu powinno nastąpić do 30.11.2017 r.

Formularz zgłoszeniowy oraz dokładny regulamin dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Powiązane treści