Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 20
25C
Nd
23C
Pon
32C
Wt
29C
Sr
32C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWyjątkowa operacja w bydgoskim szpitalu. Lekarze uratowali matkę i dziecko!
operacja szpital Biziela
22.04.2016 | 09:38

Wyjątkowa operacja w bydgoskim szpitalu. Lekarze uratowali matkę i dziecko!

Na zdjęciu: Kilkugodzinną operację przeprowadziły dwa zespoły lekarzy.

Fot. FreeImages

Wyjątkowego zabiegu podjęli się w ubiegły piątek lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela. W trakcie kilku godzin ratowali zarówno życie matki, jak i jej nienarodzonego dziecka.

Do bydgoskiego szpitala trafiła z Grudziądza pacjentka z objawami krwotoku wewnątrzczaszkowego. Badania wykazały, że doszło u niej do pęknięcia tętniaka mózgu. Przypadek był o tyle skomplikowany, że kobieta znajdowała się w 35 tygodniu ciąży. Lekarze podjęli więc decyzję o równoczesnym przeprowadzeniu dwóch zabiegów – neurochirurgicznego ratującego matkę oraz cesarskiego cięcia, dzięki czemu miał przyjść na świat jej syn.

Na sali operacyjnej Oddziału Neurochirurgii stawiły się dwa zespoły lekarzy. Pierwszy – pod kierownictwem ordynatora Oddziału Neurochirurgii i Neurotraumatologii dr. Andrzej Swincowa miał za zadanie zamknąć tętniaka mózgu specjalnym klipsem, drugi – kierowany przez zwierzchnika położników profesora Marka Grabca – był odpowiedzialny za bezpieczne przeprowadzenie porodu.

Jak poinformowali lekarze z „Biziela”, obie operacje zakończyły się sukcesem. „Mama i dziecko czują się bardzo dobrze! Mały Antoni jest pierwszym dzieckiem w szpitalu, który urodził się na Oddziale Neurochirurgii” – czytamy w komunikacie placówki.

Powiązane treści