Bydgoszcz
5C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 5 • L 5
1C
Czw
2C
Pt
4C
Sob
6C
Nd
7C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWykolejenie tramwaju na Babiej Wsi! Znaczne utrudnienia w ruchu
tramwaj_babiawies_wykolejenie
08.04.2016 | 15:01

Wykolejenie tramwaju na Babiej Wsi! Znaczne utrudnienia w ruchu

Do zdarzenia doszło około godziny 14:00.

Na zdjęciu: Tramwaj wypadł z torów wyjeżdżając z pętli na Babiej Wsi.

Fot. Daniel Kamiński / Facebook

Około godziny czternastej w okolicach pętli na Babiej Wsi doszło do wykolejenia tramwaju jadącego w kierunku ronda Jagiellonów. Trasa jest obecnie zablokowana, a kursujące obecnie przez ten rejon miasta linie są kierowane na inne pętle.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, linie nr 2, 4 i 6 jadące od pętli w Lesie Gdańskim kierowane są ulicą Jagiellońską do pętli Bałtycka i z powrotem. Linia nr 8 trasowana jest z pętli na Rycerskiej do pętli technicznej przy ul. Wyścigowej, a tramwaje jadące z górnego tarasu Bydgoszczy bądź Łęgnowa docierają jedynie do wspomnianej pętli na Babiej Wsi.

Na odcinku od ronda Toruńskiego do ronda Jagiellonów została uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza. – Bilety z linii tramwajowych zachowują ważność po przesiadce na linii tymczasowej i odwrotnie – mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP.

Sytuację utrudnia fakt remontu rozjazdów tramwajowych przy rondzie Toruńskim, wskutek czego żaden tramwaj nie może przejeżdżać obecnie przez most Pomorski.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail