Bydgoszcz
-10C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -10 • L -10
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWykolejenie tramwaju na Babiej Wsi! Znaczne utrudnienia w ruchu
tramwaj_babiawies_wykolejenie
08.04.2016 | 15:01

Wykolejenie tramwaju na Babiej Wsi! Znaczne utrudnienia w ruchu

Do zdarzenia doszło około godziny 14:00.

Na zdjęciu: Tramwaj wypadł z torów wyjeżdżając z pętli na Babiej Wsi.

Fot. Daniel Kamiński / Facebook

Około godziny czternastej w okolicach pętli na Babiej Wsi doszło do wykolejenia tramwaju jadącego w kierunku ronda Jagiellonów. Trasa jest obecnie zablokowana, a kursujące obecnie przez ten rejon miasta linie są kierowane na inne pętle.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, linie nr 2, 4 i 6 jadące od pętli w Lesie Gdańskim kierowane są ulicą Jagiellońską do pętli Bałtycka i z powrotem. Linia nr 8 trasowana jest z pętli na Rycerskiej do pętli technicznej przy ul. Wyścigowej, a tramwaje jadące z górnego tarasu Bydgoszczy bądź Łęgnowa docierają jedynie do wspomnianej pętli na Babiej Wsi.

Na odcinku od ronda Toruńskiego do ronda Jagiellonów została uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza. – Bilety z linii tramwajowych zachowują ważność po przesiadce na linii tymczasowej i odwrotnie – mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP.

Sytuację utrudnia fakt remontu rozjazdów tramwajowych przy rondzie Toruńskim, wskutek czego żaden tramwaj nie może przejeżdżać obecnie przez most Pomorski.

Powiązane treści