Bydgoszcz
-1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -1 • L -1
-0C
Wt
-1C
Sr
-6C
Czw
-5C
Pt
-4C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWymyślił rozbój, by zdobyć pieniądze. Jego plan zawierał wady
policja_napis_001
15.12.2016 | 11:51

Wymyślił rozbój, by zdobyć pieniądze. Jego plan zawierał wady

Teraz mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet dwa lata.

Na zdjęciu: Policjanci odkryli, że całe zajście zostało wymyślone.

Fot. wolny dostęp

Telefon komórkowy, zegarek, bransoletę, łańcuszek oraz portfel z dokumentami o łącznej wartości 1200 złotych – stratę tych rzeczy zgłosił 28-latek, który poinformował policjantów o tym, że został napadnięty. Jednak, jak się okazało, cała historia została zmyślona.

Do zdarzenia miało dojść w marcu br. Właśnie wtedy mężczyzna zawiadomił funkcjonariuszy z komisariatu na Wyżynach o rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Twierdził on, że czterech nieznanych mu mężczyzn napadło go na ulicy Toruńskiej i grożąc mu nożem ukradło wspomniane wyżej rzeczy.

Sprawą zajęli się kryminalny z Wyżyn. – Ich działania pozwoliły nabrać podejrzeń co do tego, czy opisywane zdarzenie w ogólne miało miejsce. Policjanci dotarli do lombardu w Bydgoszczy, który w ofercie miał skradziony w marcu telefon komórkowy. W związku z tym, że mieli już podejrzenia, iż do przestępstwa rozboju w ogóle nie doszło, nie zdziwił ich fakt, że osobą która widniała na umowie kupna – sprzedaży telefonu był sam „pokrzywdzony”. Przy podpisywaniu przedmiotowej umowy mężczyzna posłużył się również swoim rzekomo skradzionym dowodem osobistym – relacjonuje st. asp. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Policjanci przesłuchali 28-latka. Mężczyzna stwierdził, że zgłosił niepopełnione przestępstwo, gdyż miał problemy finansowe. Teraz odpowie za złożenie fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail