Bydgoszcz
13C
Słonecznie
66% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 13 • L 13
16C
Wt
16C
Sr
16C
Czw
14C
Pt
13C
Sob
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleWypadek na drodze. Jednego z rannych zabrał śmigłowiec LPR
Śmigłowiec LPR
04.09.2017 | 16:26

Wypadek na drodze. Jednego z rannych zabrał śmigłowiec LPR

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe południe.

Na zdjęciu: Jednego z kierowców do szpitala zabrał śmigłowiec LPR.

Fot. archiwum

W poniedziałkowe południe na drodze pomiędzy Gorzeniem a Niedolą, w gminie Nakło nad Notecią, doszło do wypadku drogowego. Kierowcy dwóch pojazdów trafili do szpitali w Bydgoszczy.

Informacja o zdarzeniu dotarła do policjantów po godzinie 13:00. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca dacii logan jadąc w stronę Nakła na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W wyniku tego auto wpadło w poślizg i zjechało na przeciwny pas ruchu, gdzie się obróciło, a w jego tył uderzył jadący tym pasem nissan x-trial – wyjaśnia mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.

Poszkodowani zostali kierowcy obu pojazdów, których przetransportowano do szpitali w Bydgoszczy. Po jednego z nich przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na czas prowadzenia działań służb ratunkowych odcinek drogi pomiędzy miejscowościami Gorzeń a Niedola był wyłączony z ruchu.

Dokładne okoliczności zdarzenia ustalają policjanci Nakła. Sprawca wypadku, kierowca dacii logan to 52-letni mieszkaniec Wschowa.

 

Powiązane treści