Bydgoszcz
11C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 11 • L 11
5C
Sob
3C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleWypadek trzech aut. W akcji uczestniczył śmigłowiec LPR
Mi-2_Plus_Lotnicze_Pogotowie_Ratunkowe
31.03.2017 | 17:59

Wypadek trzech aut. W akcji uczestniczył śmigłowiec LPR

Droga została całkowicie zablokowana.

Na zdjęciu: Załoga LPR zajęła się pasażerem golfa.

Fot. wolny dostęp / archiwum

W piątkowe popołudnie na drodze krajowej numer 25 doszło do wypadku. W miejscowości Buszkowo zderzyły się trzy pojazdy. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Informacja o zdarzeniu dotarła do pracowników Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Bydgoszczy po godzinie 17:00. W Buszkowie, na trasie Bydgoszcz-Sępólno Krajeńskie, doszło do wypadku, w którym uczestniczyły dwa auta osobowe (volkswagen passat i volkswagen golf) oraz pojazd dostawczy (fiat ducato). Autami podróżowało łącznie sześć osób.

Pięciu osobom udało się samodzielnie wydostać z pojazdów. Jeden z pasażerów golfa został wyciągnięty z pojazdu przez strażaków, którzy użyli w tym celu specjalnego sprzętu hydraulicznego do rozcinania konstrukcji samochodu i odginania. Okazało się, że ta osoba jest po przebytym udarze.

Na miejscu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który natychmiast zajął się pasażerem golfa. Po chwili przyjechała załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego. – Nikt z osób biorących udział w zdarzeniu nie zgłaszał się na początku na żadne dolegliwości, lecz po pewnym czasie kierowca passata zgłosił, że jest mu słabo. Został on przebadany – informuje pracownik Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Bydgoszczy. Dwie osoby, czyli kierowca passata i pasażer golfa, zostali przewiezieni do szpitala.

Droga w pobliżu miejsca zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracują między innymi załogi OSP Koronowo i OSP Mąkowarsko, które kierują kierowców lokalnym objazdem, aby w miarę upłynnić ruch.

Przyczynę zdarzenia ustalają policjanci.

Powiązane treści