Bydgoszcz
11C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 11 • L 11
5C
Sob
3C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWypadki, ofiary śmiertelne i pijani kierowcy. Policjanci podsumowali długi weekend
monitoring_policja_centrum_KWPBydgoszcz-1-1200x800
19.06.2017 | 17:16

Wypadki, ofiary śmiertelne i pijani kierowcy. Policjanci podsumowali długi weekend

Nad bezpieczeństwem osób podróżujących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego czuwało ponad 3000 policjantów.

Na zdjęciu: Policjanci sprawdzali między innymi trzeźwość kierowców.

Fot. KWP w Bydgoszczy / archiwu

Wraz z końcem niedzieli zakończyły się policyjne działania pod nazwą „Bezpieczny weekend – Boże Ciało”. Na drogach w Kujawsko-Pomorskiem nie obyło się bez wypadków oraz zatrzymań nietrzeźwych kierowców.

Akcja rozpoczęła się w środę o godzinie 14:00. Od tego czasu nad bezpieczeństwem osób podróżujących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego czuwało ponad 3000 policjantów. – Funkcjonariusze reagowali na wykroczenia szczególnie niebezpieczne tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie. Eliminowali z ruchu osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Sprawdzali także, czy podróżujące autem osoby korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są w fotelikach i czy ilość osób zgodna jest z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Kontrolowali również stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia – informuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.

W trakcie akcji na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 19 wypadków oraz 330 kolizji. W trakcie zdarzeń drogowych zginęły 3 osoby, a 22 zostały ranne. Ponadto zatrzymano 86 pijanych kierowców.

Powiązane treści