Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 16 • L 16
16C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaWyprawa z Bydgoszczy do Kirgistanu. Poprzedzona wystawą zabytkowych samochodów
Kirgistan-nadesłane
19.07.2017 | 14:40

Wyprawa z Bydgoszczy do Kirgistanu. Poprzedzona wystawą zabytkowych samochodów

Na zdjęciu: Jednym z aut, którym wyruszą uczestnicy akcji, jest polonez.

Fot. nadesłane

Za niespełna miesiąc grupa przyjaciół z Bydgoszczy i regionu wyruszy w trzytygodniową podróż samochodami z epoki komunizmu. Kilkuosobowa grupa zamierza dojechać z Bydgoszczy, przez Ukrainę i Rosję, aż do Kirgistanu. W drodze do Stryszka towarzyszyć im będzie parada zabytkowych samochodów. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Podróż w stylu retro. Cel? Kirgistan!

Uroczysty start zaplanowano na 12 sierpnia 2017 roku. Wyjazd uczestników wyprawy poprzedzi wystawa zabytkowych samochodów, która rozpocznie się o godzinie 9:00 na Starym Rynku w Bydgoszczy. To właśnie w tym miejscu, o godzinie 12:00, rozpocznie się akcja Eastern Classics on Tour. – Liczymy że przedstawiciele miasta w osobie Pana Prezydenta lub któregoś z zastępców zgodzą się nas wystartować – mówią uczestnicy wyprawy.

Przy organizacji uroczystego startu oraz realizacji akcji, mogą oni liczyć na wsparcie członków Automobilklubu Bydgoskiego. To właśnie oni, poprzez organizację parady zabytkowych samochodów, odprowadzą uczestników wyprawy do granicy miasta i dalej do Stryszka. Samochody przejadą między innymi ulicą Jagiellońską i Jana Pawła II.  Uczestnicy wyprawy w Stryszku skierują się na Łódż i dalej w stronę granicy z Ukrainą. Natomiast uczestnicy parady pojadą dalej na Plażę w Chmielnikach, gdzie odbędzie się dalsza część wystawy. Szczegóły imprezy w Chmielnikach są jeszcze ustalane przez właścicieli znajdującego się tam ośrodka.

Uczestnicy akcji wyruszą do Kirgistanu trzema pojazdami: radziecką terenówką (UAZ-em), polonezem i skodą forman. Jedną z osób biorących udział w akcji jest Wojciech Łopaciński młodszy, który wraz z rodzicami przejechał przez 66 krajów świata. Biorąc pod uwagę przebyte kilometry, mężczyzna prawie trzy razy okrążył ziemie. Teraz wraz z innymi uczestnikami wyprawy pokona on ponad 12 tysięcy kilometrów. CZYTAJ WIĘCEJ O WYPRAWIE [KLIK]

Jak wyglądają przygotowania do wyjazdu? Śledzić je można na fanpage’u Eastern Classics on Tour. Tam też uczestnicy wyprawy zamierzają zamieszczać relacje z podróży.

Powiązane treści