Bydgoszcz
16C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNW
H 16 • L 16
19C
Wt
23C
Sr
24C
Czw
22C
Pt
24C
Sob
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Wyprawka dla żaka”. Finał akcji PCK z udziałem Michała Szpaka
Wyprawka dla żaka
07.09.2017 | 17:25

„Wyprawka dla żaka”. Finał akcji PCK z udziałem Michała Szpaka

Już od jutra, podczas zbiórki w marketach, będzie można przekazać wolontariuszom PCK zeszysty i przybory szkolne.

Na zdjęciu: Koncert uświetni występ Michała Szpaka.

Fot. Materiały organizatora.

Polski Czerwony Krzyż Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy w Bydgoszczy tradycyjnie już od siedemnastu lat jest organizatorem akcji charytatywnej pn. „WYPRAWKA DLA ŻAKA”, której celem jest pomoc rodzinom najuboższym i wyposażenie ich dzieci w wyprawki szkolne, które sprawią że godnie rozpoczną nowy rok szkolny.

Mając na uwadze trudną sytuację wielu rodzin w naszym mieście, a w szczególności matek samotnie wychowujących dzieci, PCK pragnie kierować pomoc do dzieci pochodzących z tych środowisk. Z uwagi na niedawną klęskę spowodowaną przez żywioł, w ostatnich dniach podjęta została decyzja o rozszerzeniu działań i objęciu pomocą również dzieci z rodzin zamieszkałych na terenach dotkniętych nawałnicą.

W tym roku Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy PCK w Bydgoszczy planuje przygotować ok. 500 szt. wyprawek dla uczniów ze szkół podstawowych (II i III klasa) z naszego miasta oraz dzieci niepełnosprawnych, bez określenia przedziału wiekowego.

Ponadto, w ramach realizacji rządowego „Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020,” skompletowanych zostało 100 plecaków z pełnym wyposażeniem oraz stroje gimnastyczne dla dzieci pochodzenia romskiego z terenu Bydgoszczy, Koronowa, Inowrocławia i Świecia. Działania te podjęte zostały dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Niedawno, podczas uroczystego spotkania zorganizowanego przez K-P OO PCK z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, pierwsze wyprawki trafiły już do 200 dzieci. Ale to nie koniec działań. W dniach 8, 9 i 10 września 2017r. w godzinach od 13.00 do 18.00 (piątek) oraz w godzinach 10.00 – 18.00 (sobota i niedziela) przez wolontariuszy PCK przeprowadzona zostanie w bydgoskich marketach zbiórka artykułów szkolnych.

Okazją do wręczenia dzieciom wyprawek szkolnych będzie 12.09.2017r. o godzinie 18.00 finałowy koncert charytatywny „Podaruj Dzieciom Serce”. Wydarzenie to odbędzie się w Hali ŁUCZNICZKA, gdzie w tym roku wystąpi znany i lubiany przez rzeszę fanów wokalista Michał Szpak wraz ze swoim zespołem.

Powiązane treści