Bydgoszcz
-8C
Niebo częściowo zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -8 • L -8
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWyremontowana ulica ks. Prał. Biniaka otwarta
DSC_0788
28.11.2015 | 12:59

Wyremontowana ulica ks. Prał. Biniaka otwarta

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele ratusza i Kościoła.

Na zdjęciu: Wstęge przecięli prezydent Rafał Bruski i radna PiS, Grażyna Szabelska.

Fot. ST

W piątą rocznicę śmierci ks. Prałata Romualda Biniaka nastąpiło uroczyste otwarcie wyremontowanej ulicy jego imienia. Inwestycja była zrealizowana ze środków Programu Inicjatyw Lokalnych. 

W wydarzeniu wzięli udział m.in. prezydent Rafał Bruski, biskup Jan Tyrawa, ks. prałat Józef Kubalewski, wojewoda Ewa Mes oraz przedstawiciele Rady Miasta, Grażyna Szabelska i Jan Szopiński. – Romuald Biniak był osobą kochaną nie tylko przez parafian, ale także przez wielu innych bydgoszczan. Takie inicjatywy jak ta, to nie tylko budowa dróg, ale także budowanie lokalnej społeczności – mówił Bruski.

Ulica ks. Prałata Romualda Biniaka stanowi dojazd od ul. Szpitalnej do domków jednorodzinnych oraz obiektów szpitala, m.in. hospicjum. W ramach prac wybudowano nowy odcinek drogi o długości 190 m oraz oświetlenie.  Wkrótce rozpocznie się także tworzenie miejsc parkingowych przy hospicjum.

Inwestycja była zrealizowana z Programu Inicjatyw Lokalnych 25/75 i kosztowała 477 tysięcy złotych. Ćwierć tej kwoty zapewnili bydgoszczanie, którzy powołali Społeczny Komitet Budowy ul. Ks. Prałata Romualda Biniaka. Resztę sfinansowała miasto.

Powiązane treści