Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 17 • L 17
13C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
20C
Pon
17C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWyrok w sprawie śmiertelnego potrącenia Gracjana. Doszło do ugody
wypadek_oginskiego_potracenie_gracjana_SG
19.07.2017 | 13:27

Wyrok w sprawie śmiertelnego potrącenia Gracjana. Doszło do ugody

Na zdjęciu: Przejście dla pieszych koło UKW - to tutaj Eugeniusz F. potrącił małego Gracjana.

Fot. Stanisław Gazda

Rok więzienia w zawieszeniu, zakaz prowadzenia pojazdów oraz odszkodowanie dla rodziny zmarłego chłopca – taki wyrok usłyszał w środę Eugeniusz F., który w grudniu ubiegłego roku śmiertelnie potrącił na ulicy Ogińskiego 6-letniego Gracjana. 77-latek przyznał się do winy i wnioskował o dobrowolne poddanie się karze.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło dwa dni przed wigilią Świąt Bożego Narodzenia. Wówczas prowadzący audi A4 Eugeniusz F. skręcał z ul. Chodkiewicza w Ogińskiego, mając czerwone światło i zieloną strzałkę pozwalającą na warunkowe wykonanie manewru. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przechodzącym przez pasy na wysokości Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego – Gracjanowi oraz jego babci, potrącając chłopca. Życia 6-latka nie udało się uratować.

Podczas toczącego się w bydgoskim sądzie procesu F. przyznał się do winy i zaproponował przez swojego pełnomocnika dobrowolne poddanie się karze, na co przystał sąd. W efekcie 77-letni mężczyzna został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 120 tysięcy złotych zadośćuczynienia rodzinie zmarłego chłopca.

6-letni Gracjan był młodym adeptem piłki nożnej trenującym w Stowarzyszeniu Piłkarskim Zawisza. Do dzisiaj w miejscu wypadku palą się znicze.

Powiązane treści