Bydgoszcz
9C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 9 • L 9
8C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
5C
Nd
1C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWyrok za mord sprzed 20 lat. Władysław P. skazany
Władysław P. - sprawa morderstwa w Strzelcach Górnych_SF
18.04.2018 | 14:45

Wyrok za mord sprzed 20 lat. Władysław P. skazany

Wyrok wydał bydgoski Sąd Okręgowy.

Na zdjęciu: Władysław P. został skazany na 15 lat więzienia.

Fot. Szymon Fiałkowski

Władysław P. skazany. Przed bydgoskim sądem swój finał znalazła sprawa zabójstwa kobiety, do którego doszło 20 lat temu.

Sąd uznał mężczyznę winnym dokonania mordu na starszej kobiecie, do którego doszło w styczniu 1998 r. Wymierzono mu karę piętnastu lat pozbawienia wolności, przy czym na poczet orzeczonej kary zaliczono mu okres pobytu za kratkami od lutego 2016 r. do teraz.

Władysław P. najpierw pobił, a następnie wrzucił 77-letnią kobietę do studni o głębokości 8,5 metra. Od początku nie przyznawał się do winy. Część uzasadnienia wyroku miała charakter niejawny.

Rodzina mężczyzny nie zgadzała się z tym wyrokiem. Mec. Marta Zaorska również nie chciała skomentować orzeczenia sądu. – Poczekajmy na pisemne uzasadnienie – tłumaczyła zaraz po zakończeniu rozprawy. Prokurator Jarosław Wałęza przyznał, że kara dla Władysława P. jest surowa. – Generalnie jesteśmy zadowoleni z wyroku, utrzymano kwalifikację ze szczególnym okrucieństwem – powiedział Wałęza, ale on również będzie chciał zapoznać się z pisemnym uzasadnieniem wyroku.

Powiązane treści