Bydgoszcz
-2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -2 • L -2
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWyspa Młyńska – Promocja Dnia Bez Samochodu. Jak wycisnąć sok przy pomocy… roweru? [ZDJĘCIA]
Dzień bez samochodu na Wyspie Młyńskiej_SG (7)
22.09.2017 | 14:58

Wyspa Młyńska – Promocja Dnia Bez Samochodu. Jak wycisnąć sok przy pomocy… roweru? [ZDJĘCIA]

Dla takich atrakcji warto odstawić samochód!

Na zdjęciu: Dzień Bez Samochodu na Wyspie Młyńskiej!

Fot. Stanisław Gazda

Sporo się dziś dzieje na Wyspie Młyńskiej. Powód? Europejski Dzień Bez Samochodu.

Urząd Miasta, tylko na ten jeden dzień, udostępnił mieszkańcom swoje nowe „cacka” – elektryczne rowery. Każdy chętny może się nimi przejechać! Jest też inny rower. Ten dzięki pracy mięśni jego użytkownika uruchamia wyciskarkę do soku. Po kilkuminutowym pedałowaniu świeżutki sok z jabłek można wypić w nagrodę za włożony wysiłek.

Można też skorzystać z przejażdżki niezwykłymi rowerami, skonstruowanymi i przywiezionymi po raz pierwszy do Bydgoszczy, właśnie na Wyspę Młyńską przez łodzianina Mieczysław Bojgena. Wśród ciekawostek rower, który przy skręcie kierownicy w lewo, jedzie, na przekór, w prawo lub taki, by nim jechać trzeba… pedałować do tyłu. Albo miniaturka welocypedu, na której również da się jeździć. Wśród tych nietypowych rowerów są m. in. rower cyrkowy, z wesołego miasteczka, skręcający za pomocą… tylnego koła.

Rowerami będzie można nie tylko jeździć, ale również, te własne, oznakować, a następnie uczestniczyć w warsztatach z ekologią w tle.

Rowery są także głównymi nagrodami w konkursie. Sprawa jest prosta – wystarczy ustawić właściwy kod odblokowujący i można wygranym w ten sposób rowerem wyjechać z Wyspy Młyńskiej.

Nikt tego miejsca nie opuści z pustymi rękoma. Organizatorzy dla uczestników imprez związanych z Europejskim Dniem Bez Samochodu przygotowali słodkości oraz ekologiczne gadżety. A kto przyjdzie z co najmniej kilogramem makulatury lub dziesięcioma szklanymi albo plastikowymi butelkami – może je wymienić na ozdobne rośliny.

Dla głodnych, nie tylko wrażeń, jest grochówka, serwowana przez kuchnię Caritasu. Jest też coś słodkiego z szerokiego asortymentu cukierni „Staropolska”.


Powiązane treści