Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 21 • L 19
25C
Sr
25C
Czw
24C
Pt
24C
Sob
27C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWystarczy przestrzegać Konstytucji RP. O rocznicy jej przyjęcia przypominali działacze SLD [ZDJĘCIA]
Rozdawanie Konstytucji_SLD_SG (1)
04.04.2018 | 20:48

Wystarczy przestrzegać Konstytucji RP. O rocznicy jej przyjęcia przypominali działacze SLD [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Tomasz Mokos, Jakub Mendry, Ireneusz Nitkiewicz - działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej - przypomnieli dziś bydgoszczanom o kolejnej rocznicy przyjęcia obowiązującej Konstytucji RP.

Fot. Stanisław Gazda

Bydgoszczanie, którzy dzisiaj z rąk działaczy SLD otrzymywali egzemplarze Konstytucji RP przyznawali, że rzadko do niej zaglądają. Po co więc nam Konstytucja? – Żeby była przestrzegana przez rząd –odpowiadali.

Tomasz Mokos, sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD poinformował skromną grupkę dziennikarzy przybyłych na plenerową, na ulicy Mostowej, konferencję prasową noszącą tytuł: „Urodziny Konstytucji”, iż okazją spotkania jest 21. rocznica przyjęcia przez Zgromadzenie Narodowe obowiązującej Konstytucji RP.

Chcieliśmy przypomnieć wkład Sojuszu Lewicy Demokratycznej w powstanie Konstytucji, która była podpisana przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. – przypomniał Mokos, który zauważył ze smutkiem, że przez obecną władzę obowiązujące w Konstytucji RP przepisy nie są do końca przestrzegane, a wręcz regułą stało się ich łamanie. Zwłaszcza gdy chodzi o trójpodział władzy, czy ochronę praw nabytych.

Trochę to smutne – ciągnął Mokos – szczególnie, że na tę właśnie Konstytucję przysięgał obecny prezydent Andrzej Duda.

Rocznica przyjęcia Konstytucji RP stała się dla działaczy SLD dobrą okazją, by rozdawać bydgoszczanom egzemplarze Konstytucji, która ich zdaniem powinna znajdować się w każdym domu.

Należałoby również przypomnieć – zauważył Jakub Mendry, radny klubu SLD Lewica Razem –  że prezydent Aleksander Kwaśniewski, był jednym z najlepiej ocenianych prezydentów Polski – faktycznym prezydentem wszystkich Polaków, potrafiącym ich zjednoczyć, zatem nasz ruch, może być alternatywą dla tych, którzy wahają się między PO i PiS.

Ireneusza Nitkiewicza bardzo radowało to, że bydgoszczanie chętnie brali Konstytucję. On uważa, że dla zażegnania wszelkich sporów wystarczy tylko, by była przestrzegana i dzisiejszy happening miał właśnie o tym przypomnieć.


Powiązane treści