28C
26C
28C
24C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWystartowała III liga. Wda Świecie wygrała z Chemikiem Moderatorem
Szymon Maziarz, Chemik Bydgoszcz  - st
11.08.2018 | 21:26

Wystartowała III liga. Wda Świecie wygrała z Chemikiem Moderatorem

Na zdjęciu: Szymon Maziarz wraz z kolegami z Chemika nie znalazł dziś sposobu na świecką Wdę.

Na inaugurację zmagań w III lidze piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz przegrali z Wdą Świecie 0:1.

Na początku spotkania kibice w Świeciu nie mogli narzekać na brak strzałów. Próbowali Szymon Maziarz i Tomasz Prejs po stronie Chemika oraz m.in. Bartosz Czerwiński i Adrian Wróblewski po stronie Wdy. Żaden z nich nie znalazł jednak sposobu na pokonanie jednego z bramkarzy. Groźnie było w 23. minucie, gdy piłka po strzale Karola Maliszewskiego odbiła się od poprzeczki. W odpowiedzi dwa razy uderzył Tomasz Prejs, ale pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Również początek drugiej części meczu nie przynosił przełomu w postaci bramki. W 66. minucie ponownie blisko był Maliszewski, ale tym razem trafił w słupek.

Skuteczniejszy od Maliszewskiego okazał się Patryk Jarantowicz. W 72. minucie znalazł on sposób na Pawła Laskowskiego i wyprowadził Wdę na prowadzenie. Chemicy ruszyli do odrabiania strat, ale na niewiele się to zdało. Uderzył m.in. Maciej Kot, ale Bartosz Piotrowski nie dał się tego dnia pokonać.

Następny mecz chemicy rozegrają już w najbliższą środę, gdy podejmą Kotwicę Kołobrzeg. Początek meczu o godz. 16:00. Rywale bydgoszczan na otwarcie sezonu wygrali u siebie z Pogonią II Szczecin 1:0.

1. kolejka IV ligi
WDA ŚWIECIE – CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 1:0 (0:0)
bramka: Patryk Jarantowicz 72′

Wda: Piotrowski – Kocieniewski, Żurowski, Wróblewski, Tomczak, Dawid Wietrzykowski (83′ Wójtowicz), Wenerski, Damian Wietrzykowski, Czerwiński, Maliszewski (60′ Ernest), Jarantowicz (90′ Ratkowski).

Chemik Moderator: Laskowski – Kacprzak (58′  Frasz), Czajka, Więckowski, Włosiński, Osiński, Maziarz, Siekirka (84′ Miłek), Mielcarek (74′ Mik), Kot, Prejs (58′ Kawałek).

Wyniki meczów 1. kolejki III ligi
Piątek
Świt Szczecin – Górnik Konin 1:0 (bramka: Ładziak)
Kotwica Kołobrzeg – Pogoń II Szczecin 1:0 (bramka: Ciarkowski)
Sobota
Wierzyca Pelplin – Jarota Jarocin 0:1 (bramka: Molewski)
Wda Świecie – Chemik Moderator Bydgoszcz 1:0 (bramka: Jarantowicz)
Radunia Stężyca – Gwardia Koszalin 2:1 (bramki: ? – Szubert)
Bałtyk Gdynia – Polonia Środa Wielkopolska 1:1 (bramki: Duda – Bartoszak)
Bałtyk Koszalin – Lech II Poznań 0:2 (bramki: Sobol, Wasielewski)
Mieszko Gniezno – KKS Kalisz 1:1 (bramki: Mikołajczak – Żebrakowski)
KP Starogard – Sokół Kleczew 4:1 (bramki: Łazaj x2, Zyska, Retlewski – Paczyński)