Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 12 • L 12
18C
Pt
19C
Sob
22C
Nd
25C
Pon
24C
Wt
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWystartowała wielka rowerowa rywalizacja miast. Metropolia Bydgoszcz wiceliderem!
European Cycling Challenge-SG (9) (Copy)
02.05.2017 | 09:21

Wystartowała wielka rowerowa rywalizacja miast. Metropolia Bydgoszcz wiceliderem!

Za nami pierwszy dzień European Cycling Challenge. Rywalizacja będzie toczyła się przez cały maj.

Na zdjęciu: Bydgoska majówka na jednośladach rozpoczęła się przed budynkiem ratusza.

Fot. Stanisław Gazda

Ponad pięćdziesiąt miast z kilkunastu krajów Europy bierze udział w European Cycling Challenge, miesięcznej rywalizacji w liczbie przejechanych na rowerach kilometrów. Po pierwszym dniu całe podium okupują polskie zespoły, w tym Metropolia Bydgoszcz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rowery i motocykle na Starym Rynku [ZDJĘCIA]

Pierwszego dnia wszystkie zespoły okrążyły już Ziemię po śladzie równika, osiągając ostatecznie blisko 50 tysięcy pokonanych kilometrów. Niemal jedna czwarta tego rezultatu przypadła Gdańskowi, który „wykręcił” 11 160 km. Metropolia Bydgoszcz również nie ma się czego wstydzić – jej wynik to ponad 7600 km, czyli ponad dwa razy więcej niż plasującego się na trzeciej pozycji Wrocławia! Przypomnijmy, że wystawiając metropolitalną drużynę rozszerzono formułę sprzed roku, gdy gród nad Brdą startował samotnie. Dzięki zmianie możliwe jest zliczanie kilometrów przebytych poza granicami administracyjnymi miasta.

Metropolia Bydgoszcz znajduje się w czołówce, jeżeli chodzi o aktywnych użytkowników. Również w tym zestawieniu, z 203 rowerzystami, ustępuje pola jedynie Gdańskowi. A warto dodać, że choć 1 maja w rywalizacji zadebiutowało 378 gdańszczan, to na liście potencjalnych zawodników pracujących na wynik tego miasta jest ponad 2000 osób (Metropolia Bydgoszcz ma w tym względzie spore rezerwy, nie ma nas w czołowej piątce pod względem liczby zarejestrowanych użytkowników).

Należy jednak wspomnieć, że sytuacja ta jest pokłosiem problemów technicznych, które w poniedziałek notowała platforma Naviki, dedykowana do zliczania kilometrów w ECC. Organizatorzy zabawy zapewniają jednak, że wysiłek nie pójdzie na marne, a statystyki będzie można wprowadzić do systemu ręcznie, gdy zacznie on funkcjonować poprawnie. Można również zapisywać swoje trasy w Naviki, nie posiadając tam konta, ani nie będąc jeszcze aktywnym uczestnikiem ECC.

Aplikacja Naviki dostępna jest na wszystkie platformy – można ją bezpłatnie pobrać w Google Play, App Store czy w sklepie Microsoftu.

Powiązane treści