Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 10 • L 10
6C
Sr
10C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWystawa niezwykła jak Bydgoszcz
Fot. J. Riegel
06.11.2016 | 08:00

Wystawa niezwykła jak Bydgoszcz

Czarno-białych fotografii czar...

Na zdjęciu: Jedna z fotografii ze zbioru J. Riegla.

Fot. Jerzy Riegel

Wystawa w Galerii Miejskiej bwa (ul. Gdańska 20) zatytułowana „Zatrzymany czas. Panoramy Bydgoszczy Jerzego Riegla”, to pozycja obowiązkowa dla każdej osoby związanej z Bydgoszczą.

Wyjątkowe zdjęcia sprzed kilkudziesięciu lat, ukazują Bydgoszcz jakiej już nie zobaczymy i pokazują jak powstawało miasto, które znamy.

Wernisaż odbędzie się  8 listopada 2016 (wtorek), godz. 18.00. Wystawa czynna do 8 grudnia 2016 r.

Jerzy Riegel ur. 1931 r. w Bydgoszczy. Poligraf. Od 1967 r. członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się fotografią czarno-białą. Mistrz – izohelii. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych (Bydgoszcz, Polska, Europa).

 Jerzy Riegel wykonał setki zdjęć. Zatrzymał w kadrze architekturę, ludzi znanych i bezimiennych, przyrodę z niezwykłymi wizerunkami drzew – pamięć miejsc, które chciał sfotografować i tych przypadkowych. Ale najbliższa jest mu Bydgoszcz od Jachcic po Fordon – ta wspaniała i ta zwyczajna czy biedna. Wiele zdjęć to już historia. Niektórych ujęć nie można już powtórzyć. Stały się przeszłością, wspomnieniem wizerunku miasta. I taki charakter będzie miała kolejna wystawa, na której Riegel zaprezentuje panoramy naszego miasta: starej jego części, śródmieścia, Jachcic i Fordonu, wykonane starą techniką z użyciem obiektywu o standardowej ogniskowej, a potem  pieczołowicie złożone w fotograficznej ciemni. Wystawa ta zamyka obchody 670. rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich.

Powiązane treści