Bydgoszcz
13C
Słonecznie
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 16 • L 12
20C
Czw
22C
Pt
24C
Sob
25C
Nd
24C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaWystawa zdjęć Grand Press Photo od soboty w Galerii Pomorskiej
Galeria Pomorska Bydgoszcz
05.04.2018 | 12:03

Wystawa zdjęć Grand Press Photo od soboty w Galerii Pomorskiej

Galeria Pomorska zaprasza na wystawę najlepszych zdjęć polskich fotoreporterów.

Na zdjęciu:

Fot. archiwum

Ponad 200 zdjęć wykonanych przez najlepszych fotoreporterów w Polsce będzie można obejrzeć na wystawie w Galerii Pomorskiej w ramach wystawy Grand Press Photo 2017, która w sobotę zawita do Bydgoszczy.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo od 2005 roku jest organizowany przez magazyn „Press”. Celem konkursu jest promowanie polskiej fotografii prasowej i podnoszenie jej jakości. Grand Press Photo skierowany jest do zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych i internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie 68 finałowych zdjęć pojedynczych, 10 fotoreportaży, dwa nagrodzone projekty dokumentalne i jedno portfolio. Lokalnym akcentem będzie zdjęcie bydgoskiego fotoreportera Filipa Kowalkowskiego, nominowane w konkursie Grand Press Photo w kategorii Sport.

Wśród zdjęć pojedynczych i fotoreportaży nagrody przyznano w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka, Portret. W nowej kategorii Portfolio mogli konkurować studenci szkół fotograficznych, wydziałów i kierunków ze specjalizacją fotografia, którzy nie zajmują się zawodowo fotografią prasową.

Na wystawie zobaczymy m.in. przemawiające do wyobraźni zdjęcie zrobione podczas zamieszek pod komisariatem ze Wrocławiu, gdzie zmarł 25-letni Igor Stachowiak; mocny kadr z Czarnego Marszu w Katowicach; urzekającą pięknem fotografię znad jeziora Urma w Iranie, która otrzymała Nagrodę Nikona – Mecenasa Konkursu.

Wystawa finałowych zdjęć Grand Press Photo 2017 potrwa od 7 do 20 kwietnia.


Powiązane treści