Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 3 • L 3
9C
Sob
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWyszedł z więzienia, by natychmiast wrócić na drogę przestępstw
więzienie1
26.09.2018 | 15:34

Wyszedł z więzienia, by natychmiast wrócić na drogę przestępstw

Na zdjęciu: Polubił więzienie?

Fot. Free sock photo

Kilka godzin po opuszczenia zakładu karnego  41-letni bydgoszczanin wrócił na przestępczą drogę. Tym razem odpowie za kradzież z włamaniem, groźby karalne oraz złamanie sądowego zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się w minioną sobotę (22.09.18). Wówczas dzielnicowi z bydgoskiego Błonia wspólnie ze słuchaczem Szkoły Policji w Pile, który odbywał w Bydgoszczy praktyki, zostali skierowani przez dyżurnego na interwencję na ulicę Nakielską w Bydgoszczy.

Zgłoszenie dotyczyło kradzieży z włamaniem do mieszkania. Sprawca po wyłamaniu drzwi wszedł do środka i ukradł kilkaset złotych. Wszystko to pod obecność lokatorów, którym mężczyzna groził pozbawieniem życia i zdrowia. Po tym wszystkim uciekł z mieszkania i chciał się ukryć.

Po przyjeździe na miejsce policjanci szybko go zatrzymali, gdyż 41-latek ukrył się w pobliskich zaroślach. Podczas sprawdzania jego personaliów w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna tego dnia opuścił zakład karny, w którym odbywał karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Dodatkowo wyszło na jaw, że swym zachowaniem złamał również sądowy zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Bydgoszczanin usłyszał łącznie cztery zarzuty, gdyż groźby kierował do dwóch osób. Za te czyny dodatkowo będzie odpowiadał w warunkach recydywy, za co grozi większy wymiar kary.


Powiązane treści