Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 22 • L 22
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWywieźli ofiarę do lasu. Tam rozebrali ją i kopali grób
IMG_20160907_105343
07.09.2016 | 21:46

Wywieźli ofiarę do lasu. Tam rozebrali ją i kopali grób

Na zdjęciu: zatrzymany

Fot. mat. prasowe policji

Do bestialskiego czynu doszło w poniedziałek w Fordonie. Grupa osób porwała 19-latka, a następnie kopała mu grób w lesie i kazała się rozebrać.

W poniedziałek późnym popołudniem przy ulicy Łowickiej w Bydgoszczy do 19-latka podjechał ford, w którym siedziały cztery osoby, a wśród nich jego znajomy. Bydgoszczanin wsiadł do pojazdu, a kierowca ruszył w kierunku Starego Fordonu. W pewnym momencie mężczyzna, który zaprosił 19-latka zażądał od niego telefonu komórkowego, grożąc pobiciem. Pokrzywdzony oddał telefon i portfel, a następnie kazano mu pochylić się i schować głowę między kolana, aby nie widział dokąd jedzie.

W lesie między Bydgoszczą a Toruniem sprawcy kazali 19-latkowi wsiąść do bagażnika, po czym kontynuowali jazdę. Po kilkudziesięciu minutach przesiedli się wraz z ofiarą do drugiego pojazdu. W ten sposób dojechali do lasu w pobliżu Solca Kujawskiego. Tam jeden z napastników zaczął kopać dół, strasząc nim pokrzywdzonego. Następnie jednak 19-latka zabrano w głąb lasu, gdzie kazano mu się rozebrać, po czym zostawiono go.

Pokrzywdzony dotarł do pobliskiego domu, skąd została wezwana pomoc. Funkcjonariusze przesłuchali 19-latka i zdołali szybko zatrzymać jego 20-letniego znajomego. Mężczyzna był już znany policjantom. Teraz trafi na trzy miesiące do aresztu i grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają, kim były pozostałe osoby biorące udział w zdarzeniu.

Powiązane treści