Bydgoszcz
-8C
Niebo częściowo zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -8 • L -8
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWywieźli ofiarę do lasu. Tam rozebrali ją i kopali grób
IMG_20160907_105343
07.09.2016 | 21:46

Wywieźli ofiarę do lasu. Tam rozebrali ją i kopali grób

Mieszkaniec Fordonu przeżył chwile grozy.

Na zdjęciu: zatrzymany

Fot. mat. prasowe policji

Do bestialskiego czynu doszło w poniedziałek w Fordonie. Grupa osób porwała 19-latka, a następnie kopała mu grób w lesie i kazała się rozebrać.

W poniedziałek późnym popołudniem przy ulicy Łowickiej w Bydgoszczy do 19-latka podjechał ford, w którym siedziały cztery osoby, a wśród nich jego znajomy. Bydgoszczanin wsiadł do pojazdu, a kierowca ruszył w kierunku Starego Fordonu. W pewnym momencie mężczyzna, który zaprosił 19-latka zażądał od niego telefonu komórkowego, grożąc pobiciem. Pokrzywdzony oddał telefon i portfel, a następnie kazano mu pochylić się i schować głowę między kolana, aby nie widział dokąd jedzie.

W lesie między Bydgoszczą a Toruniem sprawcy kazali 19-latkowi wsiąść do bagażnika, po czym kontynuowali jazdę. Po kilkudziesięciu minutach przesiedli się wraz z ofiarą do drugiego pojazdu. W ten sposób dojechali do lasu w pobliżu Solca Kujawskiego. Tam jeden z napastników zaczął kopać dół, strasząc nim pokrzywdzonego. Następnie jednak 19-latka zabrano w głąb lasu, gdzie kazano mu się rozebrać, po czym zostawiono go.

Pokrzywdzony dotarł do pobliskiego domu, skąd została wezwana pomoc. Funkcjonariusze przesłuchali 19-latka i zdołali szybko zatrzymać jego 20-letniego znajomego. Mężczyzna był już znany policjantom. Teraz trafi na trzy miesiące do aresztu i grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają, kim były pozostałe osoby biorące udział w zdarzeniu.

Powiązane treści