Bydgoszcz
-8C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -8 • L -8
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWznowią prace nad budową pomostu. Będzie też remont amfiteatru
DSC_0225
03.03.2016 | 09:10

Wznowią prace nad budową pomostu. Będzie też remont amfiteatru

Prace mają się zakończyć w czerwcu

Na zdjęciu: Wkrótce zostanie wznowiona budowa pomostu.

Fot. ST/archiwum

W najbliższych dniach zostanie wznowiona budowa pomostu na Brdzie. Wkrótce rozpocznie się też remont pobliskiego amfiteatru.

Budowa pomostu widokowo-koncertowego potrwa do czerwca. Zdaniem Rafała Bruskiego, cytowanego przez stronę internetową urzędu miasta, pomost uatrakcyjni imprezy organizowane w ramach cyklu „Rzeka Muzyki”. – Koncerty zyskają oryginalną oprawę. Bydgoszcz ma szanse także stać się miejscem innych ważnych wydarzeń artystycznych – mówi prezydent. Pytanie jednak, czy przeniesienie imprez z pokładu barki na powstający pomost rzeczywiście jest dobrym pomysłem. W grudniowej sondzie na naszym portalu aż 60% głosujących uznało, że koncepcja ratusza jest zła.

Obiekt, który poza sezonem letnim posłuży jako pomost widokowy ma mieć długość 25 m i szerokość 4. Będzie też wyposażony w urządzenie pozwalające regulować jego wysokość w zależności od stanu wody w rzece.

Wkrótce rozpocznie się też remont amfiteatru. Opera Nova ogłosiła już przetarg na naprawę i uzupełnienie kamiennych okładzin, a modernizacja ma zostać wykonana do 30 czerwca. Ratusz planował zorganizować na Wyspie Młyńskiej również miejsce do kąpieli, lecz musiał wycofać się z tych planów po negatywnej opinii Urzędu Żeglugi Śródlądowej.

Powiązane treści