Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 20
20C
Pon
17C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
25C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWydarzeniaXI Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc wystartuje w ten piątek. Co zaplanowali organizatorzy?
Wyspa Młyńska Bydgoszcz

XI Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc wystartuje w ten piątek. Co zaplanowali organizatorzy? (26-27.08)

Dzieci zaprezentują swoje talenty m.in. na Wyspie Młyńskiej.

Na zdjęciu: To właśnie w tym miejscu odbędzie się festiwal.

Fot. ST / archiwum

Już za kilka dni w Bydgoszczy rozpocznie się największy w Polsce przegląd artystyczny dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Festiwal Radosnych Serc odbędzie się już po raz 11. 

Impreza organizowana przez Fundację Nowe Pokolenie Bydgoszcz powstała m.in. po to, by wyrównać szansę w dostępie do edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem z udziału w kulturze. Ideą festiwalu jest również promowanie ich twórczości. Zobaczyć ją będzie można m.in. 27 sierpnia.

To właśnie tego dnia na Wyspie Młyńskiej o godz. 14:00 rozpocznie się XI edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć m.in. występy uczestników dwutygodniowych warsztatów oraz bydgoskich grup artystycznych. Pojawią się również artyści cyrkowi, którzy zaprezentują przeróżne akrobacje. Na Placu Teatralnym stanie wielki namiot cyrkowy. W programie wydarzenia znajdują się także m.in. warsztaty artystyczne, plenerowe studio fotograficzne. Przybyłe osoby będą mogły skorzystać m.in. z parku trampolin, strefy smaku oraz strefy relaksu.

Dzień wcześniej (26 sierpnia) o godz. 16:00 w bibliotece na Starym Rynku odbędą się warsztaty do spektaklu „Pippi Pończoszanka”. Udział w nich, jak i  całym festiwalu, jest darmowy. W przypadku chęci udziału w warsztatach należy skontaktować się z organizatorami i zdobyć bezpłatne zaproszenia. Po warsztatach, o godz. 18:00, odbędzie się parada przez miasto oraz koncert powitalny.

Festiwal zakończy koncert Ani Rusowicz. To właśnie ta polska wokalistka jest gwiazdą tegorocznej edycji imprezy. Jej koncert rozpocznie się o godz. 20:30. Dokładny program imprezy znajduje się na plakacie zamieszczonym poniżej.

Powiązane treści