Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 4 • L 4
-1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZ Legii do Bydgoszczy. Mateusz Bierwagen ponownie w Astorii!
SONY DSC
27.07.2016 | 22:37

Z Legii do Bydgoszczy. Mateusz Bierwagen ponownie w Astorii!

Wychowanek wraca do bydgoskiego klubu.

Na zdjęciu: Mateusz Bierwagen w sezonie 2013/2014

Fot. Mateusz Bosiacki

Mateusz Bierwagen wraca do Astorii Bydgoszcz. W czwartek I-ligowiec ogłosił pozyskanie wychowanka, który przez ostatnie dwa sezony występował w Legii Warszawa.

Niespełna 28-letni koszykarz to jeden z kluczowych zawodników Asty w ostatnich latach. Występował w niej do 2006 roku oraz w latach 2010-2014. Po udanym ostatnim sezonie w barwach Czarno-Czerwonych przeniósł się do odradzającej się Legii Warszawa. Ostatnie rozgrywki nie były jednak dla niego udane i notował zaledwie 5,8 pkt/mecz.

Bierwagen to szóste tegoroczne wzmocnienie Asty. Wcześniej z klubem związali się Kacper Stalicki, Filip Czyżnielewski, Patryk Gospodarek, Mikołaj Motel i Sebastian Dąbek, a kontrakty przedłużyli Dorian Szyttenholm, Sebastian Laydych, Adrian Barszczyk, Mateusz Fatz i Paweł Robak. Brat tego ostatniego, Piotr, wybrał odwrotny kierunek niż Bierwagen i zasilił szeregi stołecznej Legii. Z bydgoskim klubem pożegnali się też Mikołaj Grod (Noteć Inowrocław), Hubert Mazur (GKS Tychy), Paweł Lewandowski (Spójnia Stargard) i Karol Kutta.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail