Bydgoszcz
22C
Słonecznie
37% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 22 • L 22
21C
Sr
27C
Czw
19C
Pt
16C
Sob
19C
Nd
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZ ostatniej chwili: Bydgoski port zyska połączenie z nowym lotniskiem! [AKTUALIZACJA]
Port Lotniczy Bydgoszcz
13.04.2017 | 09:57

Z ostatniej chwili: Bydgoski port zyska połączenie z nowym lotniskiem! [AKTUALIZACJA]

Na zdjęciu: Jesienią podróżni z Bydgoszczy będą mogli udać się na dwa podlondyńskie lotniska - Stansted i Luton.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Jesienią oferta bydgoskiego lotniska poszerzy się o dodatkową destynację – od 29 października pasażerowie będą mogli dolecieć do portu Londyn-Luton – dowiedziała się MetropoliaBydgoska.PL.

W systemie rezerwacyjnym Ryanaira pojawiła się już możliwość nabywania biletów. Oferta obejmie trzy rotacje w tygodniu – do położonego 50 kilometrów na północ od centrum stolicy Anglii lotniska będzie można dotrzeć w środy, piątki oraz niedziele.

Z londyńskiego portu samoloty wylecą o 17:25 czasu miejscowego, aby wylądować w mieście nad Brdą o 20:35 czasu polskiego. Z kolei w rejs powrotny samoloty udadzą się o 21:00, aby wylądować o 22:10. Podróż de facto potrwa dwie godziny i dziesięć minut.

Jak informują przedstawiciele bydgoskiego portu, przy lotnisku znajduje się stacja kolejowa Luton Airport Parkway, skąd można pociągiem dotrzeć między innymi do Bedford, Leeds, Nottingham, Leicester czy na lotnisko Gatwick. Dostępne są także połączenia autobusowe obsługiwane przez firmy Terravision oraz Easybus. Port znajduje się również w bezpośrednim sąsiedztwie od autostrady M1 łączącej wspomniane Leeds z Londynem.

Powiązane treści