Bydgoszcz
5C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 5 • L 5
7C
Wt
5C
Sr
14C
Czw
11C
Pt
9C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWydarzeniaZ Paderewskim przy fontannie
fontanna_dzielnica_muzyczna-1200x800

Z Paderewskim przy fontannie (19.07)

Wieczorny koncert połączony z pokazem multimedialnym odbędzie się 19 lipca.

Na zdjęciu: Pokazy multimedialne można zobaczyć też w środy, piątki i soboty od godz. 21:30.

Fot. Pit1233 (wikipedia)

W listopadzie tego roku (6-20.11) odbędzie się 10. edycja Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. Wielkie odliczanie do tego wydarzenia rozpocznie się już 110 dni wcześniej, czyli 19 lipca. Zainauguruje je koncert połączony z pokazem multimedialnym. 

Impreza „Z Paderewskim przy fontannie”, jak wskazuje nazwa, odbędzie się przy fontannie znajdującej się przed budynkiem Filharmonii Pomorskiej. Wieczorne wydarzenie, promujące ideę konkursu i sylwetkę patrona, rozpocznie się o 20:00. Po przywitaniu gości przyjdzie czas na pokazy multimedialne. Przybyłe osoby zobaczą niesamowity spektakl z wykorzystaniem wody, światła oraz dźwięku. Następnie (na godz. 21:00) zaplanowano koncert fortepianowy, podczas którego utwory F. Chopina i I. J. Paderewskiego zaprezentują wybitni bydgoscy pianiści: Michał Szymanowski i Adam Kośmieja.

Udział w wydarzeniu jest darmowy. Organizatorzy imprezy to Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy oraz Restauracja No 1 w Bydgoszczy.

Powiązane treści