Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
16C
Czw
16C
Pt
16C
Sob
21C
Nd
19C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnaleZadzwonił pod 112 z informacją, że chce się zabić. Reakcja służb była natychmiastowa
telefon
13.04.2017 | 12:21

Zadzwonił pod 112 z informacją, że chce się zabić. Reakcja służb była natychmiastowa

Na zdjęciu: Operator numeru alarmowego 112 otrzymał telefon od mężczyzny, który poinformował go, że chce odebrać sobie życie.

Fot. wolny dostęp

W nocy z wtorku na środę operator numeru alarmowego 112 otrzymał telefon od mężczyzny, który poinformował go, że chce odebrać sobie życie. Ta wiadomość natychmiast została przekazana dyżurnemu inowrocławskiej policji. Wysłany na miejsce patrol uratował desperata.

Funkcjonariusze posiadali adres zamieszkania mężczyzny. Zapukali do drzwi, lecz nikt ich nie otwierał. – Policjanci podjęli działania poszukiwawcze, bo przecież liczył się czas. Rozpytywali sąsiadów kamienicy, czy wiedzą, gdzie może przebywać mężczyzna potrzebujący pomocy – relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Mundurowi sprawdzali piwnice oraz strych, gdy w jednym z pomieszczeń usłyszeli hałas. Podejrzewali, że właśnie tam może przebywać mężczyzna. Wyważyli zamknięte drzwi i znaleźli człowieka wiszącego na sznurze. – Funkcjonariusze zdjęli go i zaczęli reanimować, powiadamiając jednocześnie pogotowie. W celu podtrzymywania funkcji życiowych reanimację kontynuowali do czasu przyjazdu karetki. Uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy – informuje asp. szt. Drobniecka.

Powiązane treści