Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 0 • L 0
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
4C
Sob
8C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaZagraniczne staże dla młodych bezrobotnych
portrait-882483_1280
12.04.2016 | 16:08

Zagraniczne staże dla młodych bezrobotnych

Trwa nabór osób, które chcą zdobyć nowe kwalifikacje i doświadczenie zawodowe.

Na zdjęciu: Podczas wyjazdu można zawrzeć znajomości z mieszkańcami innych państw.

Fot. wolny dostęp

Już niedługo rusza współfinansowany przez Unię Europejską projekt „Mobilni na rynku pracy – program aktywizacji zawodowej osób młodych z województwa kujawsko-pomorskiego”, który umożliwia poszerzenie posiadanego doświadczenia zawodowego i kompetencji potrzebnych do zdobycia pracy. Trwa nabór chętnych. 

Uczestnikami programu mogą zostać osoby w wieku 18-35 lat mieszkające na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Ponadto nie mogą oni nigdzie pracować, ani uczyć się w trybie dziennym lub szkolić zawodowo. Udział w projekcie ma pomóc im poprawić swoją sytuację zawodową oraz umożliwić przeżycie niezwykłej przygody.

W ramach programu odbędą się szkolenia, kursy zawodowe i językowe, kursy pośrednictwa pracy, a także staże krajowe i zagraniczne. Uczestnicy będą mogli spędzić 3 miesiące na stażu w Niemczech, Czechach lub na Malcie. Za taki wyjazd nie zapłacą z własnej kieszeni. Uczestnicy otrzymają m.in. zwrot kosztów przejazdu, transportu w miejscu odbywania stażu, ubezpieczenie oraz tzw. kieszonkowe na własne wydatki. Ponadto będą mieli zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie.

Projekt realizuje Polskie Towarzystwo Ekonomiczne we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Bydgoszczy, Bydgoskim Klastrem Przemysłowym i międzynarodowymi partnerami.

Nabór wniosków do udziału w projekcie trwa do 26 kwietnia. Formularz rekrutacyjny znajduje się na stronie www.pte.bydgoszcz.pl (Projekty Unijne, zakładka Mobilni). Informacji o szczegółach udziału w projekcie udzielają pracownicy w biurze projektu w Polskim Towarzystwie Ekonomicznym Oddział w Bydgoszczy przy ul. Długiej 34, pokój 108. Można również skontaktować się z nim telefonicznie pod numerem 52 322 90 61.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail