Bydgoszcz
11C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 11 • L 11
5C
Sob
3C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesZakład w Bydgoszczy zostanie rozbudowany. Ponad 100 milionów na inwestycje
terra recycling, mat. prasowe
30.05.2017 | 16:04

Zakład w Bydgoszczy zostanie rozbudowany. Ponad 100 milionów na inwestycje

Rozbudowa będzie realizowana w dwóch etapach.

Na zdjęciu: W zakładzie Terra Recycling pojawi się nowy sprzęt.

Fot. Terra Recycling

Firma Elemental Holding mająca siedzibę przy ul. Toruńskiej przeznaczy ponad sto milionów złotych na inwestycje w zakładzie.  Prace realizowane będą w dwóch etapach.

Elemental Holding to jedna z wiodących grup działających w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi, która działa na 35 rynkach w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.W Bydgoszczy jest obecna poprzez  spółkę zależną Terra Recycling prowadzącą jeden z najnowocześniejszych w Polsce zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

W tym roku w zakładzie przy ul. Toruńskiej ok. 36 milionów złotych zostanie przeznaczone na budowę linii do przetwarzania zużytych katalizatorów samochodowych i układów drukowanych. Umowa została już sfinalizowana, a prace mają zakończyć się do końca lipca. W przyszłym roku wydatki na inwestycje będą jeszcze większe – dwa nowe piece wykorzystywane przy obróbce katalizatorów i płytek będą kosztować ok. 20 mln euro.

Końca dobiegają za to prace w MMP Neupack Polska na terenie parku przemyłowego. W ramach inwestycji przy ul. Peteresona 15 powstały nowe magazyny wysokiego składowania i spedycji z częścią socjalną. Wytyczono też drogi wewnętrzne i place. Powierzchnia zabudowy wynosząca dotąd 13 674 m kw. powiększyła się o 11 445 m kw.

Podobne wpisy

Powiązane treści