Bydgoszcz
19C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 19 • L 19
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZAKSA za silna dla Łuczniczki
Łuczniczka zespoł - ST (3)
13.12.2015 | 21:13

ZAKSA za silna dla Łuczniczki

Na zdjęciu: Siatkarze Łuczniczki ponieśli w niedzielę siódmą porażkę w sezonie.

Fot. ST

W niedzielnym meczu 10. kolejki Plus Ligi siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz ulegli ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Była to ich siódma porażka w tym sezonie.

I set rozpoczął się lepiej dla bydgoszczan, którzy prowadzili już 8:5, ale z czasem to kędzierzynianie doszli do głosu. Po błędzie bydgoszczan prowadzili trzema punktami w czasie drugiej przerwy technicznej, a w kolejnych akcjach pewnie dążyli do wygrania seta. Ostatecznie triumfowali 25:22.

Następna partia również była wyrównana, lecz prowadzenie należało do gości. W drugiej części seta podopieczni Ferdinando di Giorgiego zdobyli kilka punktów z rzędu i nawet czas wzięty przez Piotra Makowskiego nie pomógł gospodarzom, którzy przegrali tę partię 20:25.

W III secie scenariusz był podobny. Łuczniczka przez jakiś czas potrafiła trzymać się blisko ZAKSY, ale goście z upływem kolejnych akcji odskakiwali i ostatnia odsłona zakończyła się ich zwycięstwem 25:20.

Po 10. kolejkach bydgoszczanie zajmują dopiero jedenastą lokatę w tabeli. Do ósmego AZS-u Olsztyn tracą  następną sobotę również nie będzie łatwo o punkty. Łuczniczka zagra na wyjeździe z jedną z rewelacji rozgrywek, Cuprum Lubin.

10. kolejka Plus Ligi
Łuczniczka Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 20:25, 18:25)

Łuczniczka: Nowakowski, Klinkenberg, Jurkiewicz, Jarosz, Radke, Murek, Bonisławski (libero) oraz Krzysiek, Wolański, Ruciak, Kosok.
ZAKSA: Buszek, Gladyr, Wiśniewski, Bociek, Deroo, Toniutti, Zatorski (libero) oraz Pająk, Konarski.

MVP: Paweł Zatorski

Powiązane treści