Bydgoszcz
-3C
Niebo częściowo zachmurzone
38% wilgotność
Wiatr: 11km/h E
H -3 • L -3
-4C
Nd
-1C
Pon
-0C
Wt
4C
Sr
5C
Czw
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleZalew Koronowski: Podczas ulewy wywróciła się łódź. Z trzema osobami na pokładzie [ZDJĘCIA]
zalew_koronowski_wopr_policja_zatopiona_lodz_KWP
29.08.2017 | 18:30

Zalew Koronowski: Podczas ulewy wywróciła się łódź. Z trzema osobami na pokładzie [ZDJĘCIA]

Niewiele brakowało, a zmienna pogoda przyczyniłaby się do tragedii na znanym akwenie w regionie.

Na zdjęciu: Policjanci i ratownicy WOPR uratowali trzech mężczyzn, których łódź zatonęła w niedzielę na Zalewie Koronowskim.

Fot. KWP Bydgoszcz

Groźne zdarzenie miało miejsce w niedzielne popołudnie na Zalewie Koronowskim w rejonie miejscowości Tylna Góra. Trzech mężczyzn wymagało pomocy policyjnych wodniaków i ratowników WOPR po tym, jak ich jednostka przewróciła się w wyniku intensywnego deszczu oraz silnej wichury.

CZYTAJ TAKŻE: O krok od tragedii. Maszynista uratował podróżujących z Bydgoszczy [WIDEO]

Chimeryczna pogoda nie ułatwiała w miniony weekend służbom ratunkowym stacjonującym na zalewie. Z jednej strony – słoneczna sobotnia aura przyciągnęła nad wodę sporą liczbę wypoczywających osób, z drugiej – niedzielne załamanie pogody okazało się groźne dla trzech z nich. A konkretnie trzech mężczyzn, którzy wypłynęli na akwen łodzią żaglową.

Po godzinie piętnastej nad zalewem zebrały się bowiem ciemne chmury, które przyniosły ulewny deszcz wraz z towarzyszącymi mu silnymi podmuchami wiatru. Okazał się on brzemienny w skutkach dla jednostki, która pod ich naporem wywróciła się. – Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy około godziny 15:40. Na miejsce zdarzenia od razu udał się patrol – relacjonuje asp. szt. Lidia Kowalska z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że trzech mężczyzn wpadło do wody. – Byli wyziębieni i nie posiadali żadnych środków ratunkowych – dodaje Kowalska. I podkreśla, że w tych warunkach bez pomocy „nie zdołaliby dopłynąć do brzegu”, a ich łódź była „całkowicie zatopiona”.

W wyciągnięciu mężczyzn policyjnym wodniakom pomogli ratownicy z Pieczysk i Wielonka. Ich załogi, po udzieleniu pierwszej pomocy, przetransportowały pechowców bezpośrednio do brzegu. – Najważniejsza jest rozwaga – w pierwszej kolejności o swoje bezpieczeństwo musimy zadbać sami. Dlatego uważajmy na nasze zachowanie – popisywanie się przed znajomymi czy alkohol – apelują policjanci

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail