Bydgoszcz
-8C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H -8 • L -8
-12C
Pon
-13C
Wt
-12C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZamiana rzeczy nic nie dała. Pijani rozbójnicy z ulicy Poznańskiej zatrzymani
policja_napis_001
16.04.2016 | 15:31

Zamiana rzeczy nic nie dała. Pijani rozbójnicy z ulicy Poznańskiej zatrzymani

- W ujęciu trzech mężczyzn pomógł miejski monitoring - informują policjanci z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Policja zatrzymała sprawców wkrótce po zdarzeniu.

Fot. archiwum

Policjanci z komisariatu na Szwederowie ujęli w czwartek nad ranem trzech młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie i obrabowanie swojego rówieśnika. Teraz grozi im nawet dwanaście lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w okolicach godziny szóstej rano przy ulicy Poznańskiej. Jak relacjonują funkcjonariusze, do 17-latka podeszło trzech mężczyzn i zażądało pieniędzy. Gdy ten im odmówił, pobili go, przeszukali kieszenie i ukradli portfel z pieniędzmi i dokumentami. – Na miejsce zdarzenia przybył patrol zaalarmowany przez załogę karetki pogotowia, która opatrywała poszkodowanego – wyjaśnia mł. asp. Piotr Duziak z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Mundurowym udało się ustalić rysopisy sprawców. Wkrótce otrzymali oni sygnał od obsługi miejskiego monitoringu, która dostrzegła osoby pasujące do wyglądu napastników. Próbowali oni co prawda zwieść policjantów, zamieniając się ubraniami, ale i tak zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Dwaj 17-latkowie i ich o rok starszy kompan odpowiedzą przed sądem za rozbój, za co kodeks karny przewiduje karę nawet 12 lat więzienia. Wszyscy mężczyźni w momencie zdarzenia znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Powiązane treści