Bydgoszcz
11C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 11 • L 11
13C
Sr
14C
Czw
20C
Pt
23C
Sob
26C
Nd
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZamiana rzeczy nic nie dała. Pijani rozbójnicy z ulicy Poznańskiej zatrzymani
policja_napis_001
16.04.2016 | 15:31

Zamiana rzeczy nic nie dała. Pijani rozbójnicy z ulicy Poznańskiej zatrzymani

- W ujęciu trzech mężczyzn pomógł miejski monitoring - informują policjanci z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Policja zatrzymała sprawców wkrótce po zdarzeniu.

Fot. archiwum

Policjanci z komisariatu na Szwederowie ujęli w czwartek nad ranem trzech młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie i obrabowanie swojego rówieśnika. Teraz grozi im nawet dwanaście lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w okolicach godziny szóstej rano przy ulicy Poznańskiej. Jak relacjonują funkcjonariusze, do 17-latka podeszło trzech mężczyzn i zażądało pieniędzy. Gdy ten im odmówił, pobili go, przeszukali kieszenie i ukradli portfel z pieniędzmi i dokumentami. – Na miejsce zdarzenia przybył patrol zaalarmowany przez załogę karetki pogotowia, która opatrywała poszkodowanego – wyjaśnia mł. asp. Piotr Duziak z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Mundurowym udało się ustalić rysopisy sprawców. Wkrótce otrzymali oni sygnał od obsługi miejskiego monitoringu, która dostrzegła osoby pasujące do wyglądu napastników. Próbowali oni co prawda zwieść policjantów, zamieniając się ubraniami, ale i tak zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Dwaj 17-latkowie i ich o rok starszy kompan odpowiedzą przed sądem za rozbój, za co kodeks karny przewiduje karę nawet 12 lat więzienia. Wszyscy mężczyźni w momencie zdarzenia znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Powiązane treści