Bydgoszcz
19C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 19 • L 19
21C
Pt
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaŚwiecieInwestycjeZamieszanie z Parkiem Wodnym w Świeciu. Otwarcie jednak w poniedziałek
park-wodny-w-swieciu-fotABartniak-1
14.01.2016 | 16:06

Zamieszanie z Parkiem Wodnym w Świeciu. Otwarcie jednak w poniedziałek

Na zdjęciu: Park Wodny zostanie otwarty w poniedziałek.

Fot. Andrzej Bartniak/ Park Wodny w Świeciu

Mieszkańcy Świecia będą mogli skorzystać z atrakcji Parku Wodnego w poniedziałek. To nieco później niż pierwotnie zakładano, ale jeszcze wczoraj wydawało się, że opóźnienie będzie jeszcze większe.

We wtorek władze parku poinformowały, że z powodu zmiany w rozporządzeniu dotyczącym wymogów stawianych jakości wody, otwarcie zaplanowane na weekend opóźni się. Sanepid miał bowiem przez 10 dni prowadzić badania laboratoryjne.

W czwartek okazało się, że problemy nie są tak poważne, a zamieszanie powstało w wyniku różnych interpretacji nowego rozporządzenia. – Otworzymy się dla mieszkańców w poniedziałek. Do tego czasu dopieścimy temperaturę wody i przygotujemy cały obiekt – mówi nam Ariel Stawski z Parku Wodnego. Otwarcie basenu już pierwszego dnia ferii będzie możliwe dzięki – jak tłumaczą władze parku – przychylności i współpracy z Powiatową Stacją Epidemiologiczno-Sanitarną w Świeciu.

Zgodnie z pierwotnym planem w piątek obiekt zobaczą zaproszeni goście. Poniedziałkowe otwarcie nastąpi o godzinie 7:00.

Powiązane treści