Bydgoszcz
19C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 19 • L 19
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZapisz dzieci na ferie w muzeum
Ferie w muzeum
18.12.2015 | 16:06

Zapisz dzieci na ferie w muzeum

Na zdjęciu: W czasie ferii dzieci się nudzą? Na pewno nie w bydgoskim Muzeum Okregowym.

Fot. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

Ferie zimowe w mieście wcale nie muszą być nudne. Dzięki Muzeum Okręgowemu w Bydgoszczy, które z myślą o dzieciach przygotowało zajęcia warsztatowe. Zaczynają się 19 stycznia i potrwają do 29 stycznia. Obowiązują zapisy.

Tegoroczna propozycja Ferii w Muzeum, skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 12 lat. Jeśli interesują się rzeźbą, tworzeniem animacji, malują albo lubią konstruować – warto je zapisać  na warsztaty zimowe już teraz!

Muzealne zajęcia, obejmujące swoim zakresem różne techniki plastyczne, stanowią kreatywną i twórczą formę spędzenia wolnego czasu oraz doskonałą sposobność do rozwinięcia umiejętności plastycznych.

Dla uczestników tegorocznych ferii przygotowano cztery różne warsztaty, które tematyką wpisywać się będą w obchody 670-lecia powstania miasta Bydgoszczy. Zajęcia rzeźbiarskie będą dotyczyć architektury naszego miasta. Na warsztatach malarskich zadaniem dzieci będzie wykonanie obrazów w różnych technikach malarskich. Z kolei zajęcia modelarskie będą opierały się na stworzeniu własnej autorskiej makiety przedstawiającej Bydgoszcz. Na warsztatach animacji poklatkowej, dzieci zapoznają się z różnymi technikami, takimi jak: animacja wycinankowa, rysunkowa, czy z technikami kombinowanymi.

Na zakończenie ferii w muzeum powstanie specjalna wystawa wszystkich prac.

Ferie w Muzeum będą odbywać się od wtorku do piątku, w godzinach od 10.00 do 13.00, w dniach 19 – 22 oraz 26 – 29 stycznia, w Spichrzach nad Brdą, ul. Grodzka 7-11. Zapisy prowadzone są pod numerami telefonów: 52 58 59 910 lub 914.

Pełna oferta zajęć dostępna na stronie internetowej muzeum.

Powiązane treści