Bydgoszcz
10C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 10 • L 10
13C
Pt
13C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
11C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaZaskakująca nominacja. Była minister nowym zastępcą prezydenta Bruskiego!
Maria Wasiak
24.03.2016 | 14:39

Zaskakująca nominacja. Była minister nowym zastępcą prezydenta Bruskiego!

Maria Wasiak w kwietniu obejmie wakującą funkcję w bydgoskim ratuszu.

Na zdjęciu: Maria Wasiak w towarzystwie szefa Pesy Tomasza Zaboklickiego (pierwszy z lewej) i byłego członka zarządu PKP SA Piotra Ciżkowicza.

Fot. MIR / archiwum

Maria Wasiak, była minister infrastruktury w rządzie Ewy Kopacz, zostanie czwartym zastępcą prezydenta Rafała Bruskiego. Jak poinformował urząd miasta, nowe obowiązki przejmie 11 kwietnia.

Nominację dla pochodzącej z Radomia byłej szefowej resortu infrastruktury należy traktować jako olbrzymie zaskoczenie. Ratusz sięgnął bowiem po osobę z zewnątrz po kilkumiesięcznych poszukiwaniach. Prezydent Bruski pozostawał bez czwartego zastępcy od listopada ubiegłego roku, gdy z funkcją pożegnał się Łukasz Niedźwiecki odpowiedzialny za pozyskiwanie funduszy europejskich. Wasiak ma przejąć jego zakres obowiązków.

Niespełna 56-letnia Maria Wasiak przez wiele lat pełniła funkcje w strukturach zarządu Polskich Kolei Państwowych. W latach 2011-2014 była prezesem kolejowej spółki. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych była z kolei wicewojewodą radomskim, a także szefem gabinetu politycznego eks-ministra transportu Tadeusza Syryjczyka (w rządzie Jerzego Buzka).

Nowa zastępczyni prezydenta Bruskiego ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wielkopolską Szkołę Biznesu przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Powiązane treści