Bydgoszcz
-6C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H -6 • L -6
-14C
Nd
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZatrzymali fałszywego policjanta. Chciał patrolować ulice
Na sygnale Bydgoszcz
24.08.2016 | 19:43

Zatrzymali fałszywego policjanta. Chciał patrolować ulice

Za swoje postępowanie mężczyzna odpowie wkrótce przed sądem.

Na zdjęciu: Funkcjonariusze zabezpieczyli we wtorek bezprawnie wykorzystywaną lampę błyskową.

Fot. archiwum

20-letniego kierowcę alfy romeo z zamontowanym policyjnym „kogutem” na dachu zatrzymał we wtorek po południu funkcjonariusz z bydgoskiej drogówki. – To miał być głupi wybryk – mówi podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Do zatrzymania doszło na alei Jana Pawła II. Policjant z wydziału ruchu drogowego zauważył w rejonie stacji paliw białą alfę romeo z niebieską lampą błyskową na dachu. – „Kogut” był wyłączony, ale mundurowy od razu zorientował się, że nie jest to policyjny radiowóz – relacjonuje podkom. Słomski. Jak dodaje, pasażer pojazdu po chwili schował lampę do środka auta. – Patrol zdecydował się sprawdzić pojazd – dodaje Słomski.

Okazało się, że 20-letni kierowca nie tylko posługiwał się nielegalnie lampą przysługującą pojazdom uprzywilejowanym, ale nie miał także przy sobie prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego samochodu. W związku z tym funkcjonariusze zabezpieczyli wspomnianego „koguta”, jednocześnie sporządzając wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny.

Za popełnione wykroczenie 20-latkowi grozi kara grzywny.

 

Powiązane treści