87% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 8 • L 8
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza gra dalej w Pucharze Polski. Wygrał z sędziami
zawisza bydgoszcz - sędziowie kpzpn - st
22.08.2018 | 21:08

Zawisza gra dalej w Pucharze Polski. Wygrał z sędziami

Na zdjęciu: Patryk Staszewski (z lewej) zdobył jedną z bramek dla Zawiszy.

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz awansowali do II rundy Okręgowego Pucharu Polski. W środowym meczu pokonali zespół sędziów Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej 3:1.

Trener Jacek Łukomski dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, między innymi Wojciechowi Ruczyńskiemu, Jakubowi Wituckiemu (pojawili się dopiero po przerwie) i Adamowi Wiśniewskiemu. Ich zmiennicy szybko pokazali, że motywacji im nie brakuje. Już w pierwszej akcji meczu Patryk Kozłowski wykorzystał podanie Patryka Błażejewicza i wyprowadził zawiszan na prowadzenie. Nie minęło 60 sekund, a Patryk Straszewski podwyższył na 2:0. Jeśli ktoś liczył na niespodziankę, to po dwóch minutach meczu wyzbył się nadziei.

Później Zawisza już tak łatwo nie oddawał strzałów na bramkę sędziów. Jeszcze w I połowie Patryk Błażejewicz podwyższył na 3:0, ale tuż przed przerwą arbitrzy wyszli z szybkim atakiem i Szymon Rutkowski pokonał golkipera niebiesko-czarnych. Co ciekawe, była to pierwsza stracona bramka Zawiszy w tym sezonie.

W II połowie wynik nie zmienił się. Podopieczni trenera Łukomskiego stworzyli sobie kilka sytuacji, ale albo brakowało im dokładności, albo dobrymi interwencjami popisywał się Dawid Kosmal. Zawisza wygrał więc, ale nie tak wysoko, jak można było spodziewać się jeszcze na początku spotkania.

Losowanie par II rundy odbędzie się w czwartek w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

I runda Okręgowego Pucharu Polski
ZAWISZA BYDGOSZCZ – SĘDZIOWIE KPZPN BYDGOSZCZ 3:1 (3:1)
bramki: Patryk Kozłowski 1′, Patryk Straszewski 2′, Patryk Błażejewicz 24′ – Szymon Rutkowski 43′