86% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 3
-1C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza gromi na koniec rundy. Został mistrzem jesieni
Zawisza Bydgoszcz, Gryf Sicienko - ST (13)
11.11.2017 | 18:48

Zawisza gromi na koniec rundy. Został mistrzem jesieni

Zawisza nie miał problemów z pokonaniem Tucholanki Tuchola.

Na zdjęciu: Paweł Kanik zdobył w sobotę trzy bramki.

Zawisza Bydgoszcz udanie zakończył rundę jesienną w A klasie. Podopieczni Jacka Łukomskiego pokonali na wyjeździe Tucholankę Tuchola 7:0.

Piłkarze Zawiszy objęli prowadzenie w 32. minucie , gdy do siatki trafił Artur Cielasiński, ale na kolejne gole nie trzeba było długo czekać. Jeszcze przed przerwą Paweł Kanik podwyższył na 2:0, a krótko po zmianie stron Arkadiusz Nowicki i Sergiusz Kot podwyższyli prowadzenie. W ostatnim kwadransie zawiszanie zdobyli jeszcze trzy gole – dwa autorstwa Kanika i jeden Patryka Berezy.

Zawisza skończył rundę na pozycji lidera tabeli.W trzynastu meczach wygrał dwanaście razy i tylko raz przegrał. Obecnie ma pięć punktów przewagi nad drugą Falą Świekatowo, ale wicelider rozegra swoje spotkanie w niedzielę.

13. kolejka A klasy (gr. Bydgoszcz I)
Tucholanka Tuchola – Zawisza Bydgoszcz 0:7 (0:2)
bramki:  Paweł Kanik 35′, 77′, 90′, Artur Cielasiński 32′, Arkadiusz Nowicki 57′, Sergiusz Kot 58′, Patryk Bereza 87′