Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -4 • L -4
-12C
Wt
-11C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza jedzie do Warszawy. Sprawi niespodziankę?
Sparing - Zawisza-Olimpia - LG (17)
16.03.2016 | 09:16

Zawisza jedzie do Warszawy. Sprawi niespodziankę?

Trener Zbigniew Smółka zapowiedział kilka zmian w składzie.

Na zdjęciu: Rewanż na stadionie Zawiszy odbędzie się 6 kwietnia.

Fot. ST/archiwum

W środowym meczu Pucharu Polski piłkarze Zawiszy Bydgoszcz zmierzą się z Legią Warszawa. Faworytem spotkania będzie zespół ze stolicy, ale bydgoszczanie będą liczyć na sprawienie niespodzianki.

W składzie zawiszan na spotkanie z Legią może dojść do kilku zmian. Na urazy w ostatnich dniach narzekali Karol Danielak i Sylwester Patejuk, a trener zamierza też dać szansę kilku zawodnikom, którzy nie mieli ostatnio okazji zaprezentować się na boisku. Na Łazienkowskiej może wystąpić m.in. Maciej Kona, który nie zagrał wiosną ani minuty, choć trener chwalił go przed startem rundy. Według wstępnych planów w bramce ma za to stać Damian Węglarz.

Skomplikowana staje się sytuacja w zespole Szymona Lewickiego, który zagrał jedynie w I połowie spotkania z Pogonią, a potem wypadł ze składu.  – Szymon musi zrozumieć, że on jest dla drużyny, ale nie drużyna dla niego. Jeśli poprawi swoje zaangażowanie i będzie robił więcej dla zespołu, to nadal będzie zdobywał bramki i będzie lepszym zawodnikiem – tłumaczył we wtorek Smółka, który przyznał także, że jego zawodnicy nie mogą wyjść na boisko przestraszeni jak w meczach z Pogonią Siedlce i Miedzią Legnica.

Początek środowego starcia o godzinie 18:30. Piłkarze Zawiszy wyjdą na boisko w nowych koszulkach z umiejscowionym pod numerem logo sponsora, Selenki Wieniec Zdrój.

Powiązane treści