Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza na remis z Miedzią. W środę – Legia
Sparing - Zawisza-Olimpia - LG (34)
13.03.2016 | 14:42

Zawisza na remis z Miedzią. W środę – Legia

W niedzielnym meczu I ligi piłkarze Zawiszy Bydgoszcz zremisowali z Miedzią Legnica.

Na zdjęciu: Karol Danielak opuścił boisko jeszcze w I połowie.

W niedzielnym meczu I ligi piłkarze Zawiszy Bydgoszcz zremisowali z Miedzią Legnica 1:1. Bramkę dla bydgoszczan zdobył Karol Angielski.

Z prowadzenia mogli cieszyć się legniczanie, gdy w 42. minucie do siatki trafił Artjom Artunin. Pierwszą okazję do wyrównania zawiszanie mieli tuż po przerwie, gdy po stałym fragmencie gry w słupek trafił Piotr Stawarczyk. Więcej szczęścia miał Karol Angielski. W 55. minucie wykorzystał fakt, że obrońcy gospodarzy poszli do przodu, chcąc złapać Niebiesko-Czarnych na spalonym i zostawili napastnika samego z Pawłem Kapsą. Nowy piłkarz Zawiszy nie miał problemu z pokonaniem doświadczonego bramkarza.

W kolejnych minutach na boisku niewiele się działo i, choć remis nie zadowalał żadnej z drużyn, to brakowało sytuacji bramkowych. Najlepszą miała Miedź w końcówce spotkania, ale wówczas Kamil Drygas wybił piłkę z linii bramkowej.

W środę bydgoszczanie zagrają na wyjeździe z Legią Warszawa. Po 21. kolejce plasują się na czwartej lokacie w tabeli. Do Zagłębia Sosnowiec tracą dwa punkty, do Arki – pięć, a do Wisły Płock – sześć.