49% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 9 • L 9
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza najlepszym klubem sportowym w Polsce! W dwóch klasyfikacjach
stadion Zawiszy Bydgoszcz
01.04.2017 | 16:33

Zawisza najlepszym klubem sportowym w Polsce! W dwóch klasyfikacjach

CWZS piąty rok z rzędu może pochwalić się tym tytułem.

Na zdjęciu: Stadion Zawiszy

W trakcie trwania Gali Sportu Młodzieżowego w Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie ogłoszono wyniki klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego za 2016 rok. Zwycięzcą, po raz piąty z rzędu, został Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy Zawisza, który okazał się najlepszym klubem sportowym w Polsce nie tylko we współzawodnictwie dzieci i młodzieży.

W klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego za 2016 rok CWZS Zawisza Bydgoszcz otrzymał 2318,01 pkt. Na kolejnym miejscu uplasował się WKS Śląsk Wrocław (1655,77 pkt.) oraz KS AZS-AWF Warszawa (1633,25 pkt.). Podczas wspomnianej gali przedstawiciele Zawiszy w osobach prezesów klubu: Waldemara Keistera i Dariusza Bednarka otrzymali list gratulacyjny, okazały puchar i czek na 100 000 złotych. Nagrody wręczył im podsekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki Jan Widera.

W tym roku nagrody otrzymali, zgodnie z regulaminem przyznawania nagród ministra sportu i turystyki, najlepsze lub najwyżej sklasyfikowane kluby sportowe oraz województwa, powiaty i gminy. W kategorii gmin Bydgoszcz uplasowała się na piątym miejscu gromadząc 4889,27 pkt. Wyższe pozycje zajęły tylko cztery inne miasta: Warszawa – 10780,10, Wrocław 6938,20, Poznań – 6931,26 i Kraków – 5.468,33.

Ponadto CWZS Zawisza został także najlepszym klubem w Polsce w klasyfikacji Wojskowej Federacji Sportu zrzeszającej kluby oparte o infrastrukturę i dorobek dawnych Wojskowych Klubów Sportowych. W tym zestawieniu Zawisza zdystansował WKS Śląsk Wrocław oraz WKS Wawel Kraków,

To wielki sukces całego środowiska sportowego Zawiszy oraz potwierdzenie, że praca wykonywana zarówno przez trenerów jak i ich zawodników idzie w najlepszym kierunku. Świadczy o tym między innymi niedzielne zwycięstwo Jana Sosnowskiego podczas 88. Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie w Człopie. Pięściarz Zawiszy uzyskał tytuł Mistrza Polski Seniorów w kat. -91 kg.