Wiatr: 3km/h E
H 21 • L 21
23C
23C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza odpada z Pucharu Polski. Ale emocji nie zabrakło [ZDJĘCIA]
Zawisza Bydgoszcz, Gryf Sicienko - ST (8)
05.08.2017 | 21:39

Zawisza odpada z Pucharu Polski. Ale emocji nie zabrakło [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Gryf Sicienko wyeliminował Zawiszę z Okręgowego Pucharu Polski.

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz zakończyli na I rundzie swoją przygodę z Okręgowym Pucharem Polski w sezonie 2017/2018. W sobotę po dogrywce przegrali z Gryfem Sicienko.

Bydgoszczanie szybko objęli prowadzenie, gdy w 10. minucie bramkarza gości przelobował Wojciech Ruczyński. Kwadrans później wyrównał Arkadiusz Woźniak i długo wydawało się, że potrzebna będzie dogrywka, bo aż do 78. minuty na boisku działo się niewiele. Wtedy do piłki dośrodkowanej w pole karne Zawiszy dopadł Arkadiusz Dąbrowski i pokonał Jana Stypczyńskiego.

Zawisza ruszył do ataków i na chwilę przed końcem regulaminowego czasu gry wprowadzony kilka minut wcześniej Maciej Nowacki zdołał wyrównać. Gryf odpowiedział jeszcze groźnym uderzeniem Woźniaka, które na poprzeczkę sparował Stypczyński, po czym sędzia Łukasz Damski zarządził dogrywkę.

W dodatkowych trzydziestu minutach ponownie dał o sobie znać Dąbrowski, który kilka minut po wznowieniu gry popisał się ładną indywidualną akcją i ponownie dał prowadzenie drużynie prowadzonej przez Remigiusza Kusia. Zawisza ponownie rzucił się do odrabiania strat, ale tym razem nie dał rady. Sytuacji jednak nie brakowało – dwie miał Ruczyński (raz trafił w słupek), a jedną Paweł Kanik, którego od zdobycia bramki dzieliły centymetry.

Na pewno nie możemy być zadowoleni z wyniku, ale nasza gra wygląda coraz lepiej. Do ligi zostały jeszcze dwa tygodnie i można wykorzystać ten czas, aby dopracować jeszcze niektóre elementy – mówił po meczu trener Jacek Łukomski, który zaliczył oficjalny debiut w roli szkoleniowca Zawiszy. – Emocji było naprawdę dużo i zabrakło tylko karnych. Nie udało się i do Warszawy nie pojedziemy – dodał opiekun Niebiesko-Czarnych, który mecz z Gryfem uznał za udane przetarciem przed ligowymi rozgrywkami, które Zawisza rozpocznie za dwa tygodnie domowym meczem z GLKS-em Dobrcz.

W sobotę w rozgrywkach pucharowych wystąpiły też inne bydgoskie zespoły. BKS wygrał 2:1 w Koronowie z Victorią, Wisła Fordon przegrał 1:10 z Pomorzaninem Serock, a Orzeł Bydgoszcz 0:16 z Victorią Niemcz. Do II rundy awansowało Kolegium Sędziów KPZPN, które miało podjąć Dęba Barcin, ale goście nie przyjechali.

I runda Okręgowego Pucharu Polski
Zawisza Bydgoszcz – Gryf Sicienko 2:3 pd. (1:1, 2:2)
bramki: Wojciech Ruczyński 10′, Maciej Nowacki 90′ – Arkadiusz Woźniak 25′, Arkadiusz Dąbrowski 78′, 97′

Zawisza: Stypczyński – Szymański (81′ Nowacki), Detmer, Pieniądz, Bąk (90′ Kuczawski), Kanik, Wiśniewski, Błażejewicz (Widomski), Brzeziński, Ruczyński, Bereza (60′ Ziemba).