Wiatr: 2km/h SSE
H 5 • L 5
7C
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza przegrał w Sosnowcu. Zakończenie w cieniu problemów
Sparing - Zawisza-Olimpia - LG (2)
05.06.2016 | 21:59

Zawisza przegrał w Sosnowcu. Zakończenie w cieniu problemów

Zawisza na zakończenie sezonu przegrał z Zagłębiem Sosnowiec.

Na zdjęciu: Podopieczni trenera Zbigniewa Smółki przegrali w ostatnim meczu sezonu z Zagłębiem Sosnowiec.

W ostatnim meczu sezonu piłkarze Zawiszy Bydgoszcz przegrali z Zagłębiem Sosnowiec 1:2. Zespół Zbigniewa Smółki zakończył sezon na piątym miejscu w tabeli.

W I składzie Zawiszy zobaczyliśmy Daniela Włosińskiego, Arkadiusza Gajewskiego, Damiana Michalskiego, Igora Witczaka, Arkadiusza Widelskiego czy Kamila Zielińskiego. Po przerwie na boisku pojawili się też Maciej Jankowski i Dorian Affeld.

Zagłębie szybko wyszło na prowadzenie, gdy już w szóstej minucie do siatki trafił Łukasz Sołowiej. Kwadrans później podwyższył były piłkarz Niebiesko-Czarnych, Sebastian Dudek. Bydgoszczanie zdołali zdobyć bramkę kontaktową w 65. minucie, gdy rzut karny wykorzystał Szymon Lewicki. Napastnik Zawiszy mógł wyrównać na siedem minut przed końcem spotkania, ale wówczas przestrzelił z jedenastego metra – jego „jedenastkę” wybronił Matko Perdijić. Mimo to 28-latek, z szesnastoma trafieniami na koncie, został królem strzelców I ligi.

Zawisza zakończył sezon na piątej pozycji w tabeli.