FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza skompromitował się w Płocku. Wisła w Ekstraklasie
Sparing - Zawisza-Olimpia - LG (3)
20.05.2016 | 21:09

Zawisza skompromitował się w Płocku. Wisła w Ekstraklasie

Na zdjęciu: Piłkarze Zawiszy skompromitowali się w Płocku.

W piątkowym meczu I ligi piłkarze Zawiszy Bydgoszcz przegrali w Płocku z miejscową Wisłą 0:5. Dzięki wygranej Nafciarze awansowali do Ekstraklasy.

Piłkarze Wisły objęli prowadzenie już w 17. minucie, gdy do siatki trafił Damian Piotrowski. Po przerwie płocczanie jeszcze cztery razy znaleźli sposób na fatalnie spisującą się defensywę Zawiszy. Damiana Węglarza pokonali Arkadiusz Reca (w 51. i 63. minucie), Piotr Wlazło (w 61.) i Mikołaj Lebedyński (w 78.).

Na dwie kolejki przed końcem Wisła Płock ma dziesięć punktów przewagi nad Zawiszą i zapewniła sobie awans do Ekstraklasy. Bydgoszczanie za tydzień zmierza się na własnym boisku z GKS-em Katowice.

32. kolejka I ligi
WISŁA PŁOCK – ZAWISZA BYDGOSZCZ 5:0 (1:0)
bramki: Arkadiusz Reca 51′, 63′, Damian Piotrowski 17′, Piotr Wlazło 61′, Mikołaj Lebedyński 78′

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Sielewski, Stępiński, Piotrowski (76′ Hiszpański), Rogalski, Wlazło, Ilijew, Reca (71′ Kun), Lebedyński (81′ Drozdowicz).

Zawisza: Węglarz – Kamiński, Markić, Stawarczyk, Igumanović (65′ Widelski), Smektała, Arel, Drygas, Mica (40′ Angielski), Panajotow, Lewicki (76′ Włosiński)