PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza szczęśliwie pokonał GKS Bełchatów. Po festiwalu słupków
Sparing - Zawisza-Olimpia - LG (15)
20.03.2016 | 16:26

Zawisza szczęśliwie pokonał GKS Bełchatów. Po festiwalu słupków

W niedzielnym meczu I ligi piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pokonali GKS Bełchatów.

Na zdjęciu: Radość piłkarzy Zawiszy po bramce w sparingowym meczu z Olimpią Grudziądz.

W niedzielnym meczu I ligi piłkarze Zawiszy Bydgoszcz grali z GKS-em Bełchatów. Po pięknym golu Sebastiana Kamińskiego strzelonym w końcówce spotkania wygrali bydgoszczanie, choć obie drużyny stworzyły sobie kilka dobrych sytuacji do zdobycia bramki.

Kibice, którzy w liczbie 2050 stawili się na Gdańskiej, nie mogli narzekać na brak okazji bramkowych, choć sam mecz nie stał na wysokim poziomie. Jako pierwsi bramce rywali zagrozili bełchatowianie, gdy w 7. minucie Cezary Demianiuk zmusił do wysiłku Łukasza Sapelę. Kwadrans później groźny strzał oddał Kamil Drygas, a piłka po interwencji Macieja Krakowiaka trafiła w słupek. W obramowanie bramki tuż przed przerwą trafił także Demianiuk, ale ostatecznie w I połowie żadna z drużyn nie zdołała trafić do siatki.

W przerwie Zbigniew Smółka był zmuszony zmienić narzekającego na naciągnięcie mięśnia Kamila Drygasa i zdecydował się zastąpić go Jakubem Smektałą. Już po 120 sekundach II połowy Zawisza mógł prowadzić, ale Karol Angielski swoją świetną akcję ze skrzydła uwieńczoną zejściem w pole karne zakończył strzałem wysoko nad bramką.

Między 72 a 77 minutą dwie świetne okazje miał GKS, najpierw jednak spudłował Damian Szymański, a po chwili goście nie wykorzystali zamieszania pod niemal pustą bramką Zawiszy, gdy na niezbyt udane wyjście zdecydował się Sapela. Jedyna bramka padła w 80. minucie gry, w praktycznie najmniej oczekiwanym momencie. Wybita piłka trafiła pod nogi Sebastiana Kamińskiego, ten zdecydował się na strzał z dystansu, a futbolówka poleciała w samo okienko bramki bezradnego Krakowiaka. W samej końcówce bydgoszczanie mogli podwyższyć prowadzenie, ale Mica w doskonałej sytuacji uderzył w poprzeczkę, a Jakub Smektała – w słupek.

W sobotę Zawisza zagra w Nowym Sączu z miejscową Sandecją. Obecnie drużyna Zbigniewa Smółki plasuje się na trzecim miejscu w tabeli, ale jeszcze dziś może ją prześcignąć Zagłębie Sosnowiec, które swój mecz z MKS-em Kluczbork zacznie o godzinie 18:00.