Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
64% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 22 • L 22
14C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
22C
Czw
23C
Pt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza uhonorowany na sesji rady miasta. Posypały się nagrody [ZDJĘCIA]
Zbigniew Sobociński, Rafał Bruski, Waldemar Keister
26.10.2016 | 11:20

Zawisza uhonorowany na sesji rady miasta. Posypały się nagrody [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Nowy-stary prezes CWZS Zawisza Waldemar Keister (z prawej) odbiera wyróżnienie z rąk przewodniczącego rady miasta Zbigniewa Sobocińskiego oraz prezydenta Rafała Bruskiego.

Fot. Stanisław Gazda

Ośmiu zasłużonych dla bydgoskiego Zawiszy sportowców i trenerów odebrało w środę wyróżnienia od władz miasta. Przyczynkiem do przyznania nagród był przypadający w tym roku jubileusz 70-lecia klubu.

CZYTAJ TAKŻE: Prokuratura zajęła się Zawiszą. Czy spółka wyłudziła miejskie pieniądze?

Przewodniczący rady miasta Zbigniew Sobociński oraz prezydent Rafał Bruski wręczyli okolicznościowe statuetki oraz dyplomy Aleksandrze Klejnowskiej-Krzywańskiej, sztangistce, siódmej zawodniczce igrzysk olimpijskich w Londynie, Danielowi Wełnie, wielokrotnemu medaliście mistrzostw świata w kajakarstwie, Wiesławowi Czapiewskiemu, trenerowi lekkoatletów, architektowi bądź współarchitektowi sukcesów Sebastiana Chmary czy Pawła Wojciechowskiego, Rafałowi Hejmejowi, trzykrotnemu medaliście mistrzostw Europy w wioślarstwie w konkurencji ósemek, Jackowi Lewandowskiemu, trenerowi między innymi Mariki Popowicz-Drapały, uczestniczce igrzysk w Rio de Janeiro, Pawłowi Matuszewskiemu, bokserowi, wieloletniemu kapitanowi zespołu ligowego Zawiszy, a obecnie trenerowi, a także dwóm przedstawicielom sekcji strzeleckiej – Ireneuszowi Stachowskiemu i Grzegorzowi Śledzińskiemu.

Podczas kurtuazyjnej uroczystości prezydent Bruski zapewnił, że będzie wspierał działania tych, którym dobro Zawiszy leży na sercu. Z kolei powracający na stanowisko prezes Waldemar Keister podkreślił, że Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy Zawisza zamierza wykorzystać kredyt zaufania, którym obdarzyło go miasto. Cały związek otrzymał zresztą dodatkowe, specjalne wyróżnienie z rąk włodarzy.

W beczce sesyjnego miodu związanego z jubileuszem Zawiszy nie zabrakło również łyżki dziegciu. Prezes Keister wspólnie z wiceprezesem Dariuszem Bednarkiem przekonywali, że klub zamierza w nadchodzących latach położyć nacisk na szkolenie wychowanków, aby – po ponad 20-letniej przerwie – zawodnik Zawiszy ponownie stanął na podium igrzysk olimpijskich. – Wszystko jest w dużej mierze uzależnione od finansów – podkreślał Bednarek, wspominając o planowanych na najbliższe lata inwestycjach – w szczególności budowie hali lekkoatletycznej połączonej z halą finałową dla strzelectwa.

Podczas specjalnego przemówienia prezes Keister nawiązał również do kwestii sekcji piłkarskiej. – Nie możemy pozwolić sobie na brak wielkiej piłki na Zawiszy – zapewnił sternik związku, dodając, że to właśnie futbol ogniskuje zainteresowanie największej liczby kibiców. Tyle że na razie nie zdołano przełamać impasu w tej sprawie – dysponujące drużyną seniorów Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza swoje mecze domowe rozgrywa w Potulicach, w prokuraturze toczy się postępowanie w sprawie domniemanego wyłudzenia pieniędzy z budżetu miasta przez władze spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA, a na obiektach przy ulicy Gdańskiej występują jedynie grupy młodzieżowe MUKS CWZS. Zapowiadany na wrześniowej sesji zespół radnych, który miałby pomóc w rozwiązaniu konfliktu, jak dotąd nie został sformowany.

Powiązane treści