Wiatr: 8km/h E
H 10 • L 10
7C
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza wygrał z Chojniczanką. Bramkarz bohaterem!
Sparing - Zawisza-Olimpia - LG (13)
30.04.2016 | 21:50

Zawisza wygrał z Chojniczanką. Bramkarz bohaterem!

W sobotę piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pokonali Chojniczankę Chojnice.

Na zdjęciu: Piłkarze Zawiszy mogą cieszyć się z długo wyczekiwanego zwycięstwa.

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz w końcu dopisali do swojego ligowego dorobku trzy punkty. W sobotę podopieczni Zbigniewa Smółki nie bez problemów pokonali Chojniczankę Chojnice.

Zawiszanie objęli prowadzenie w 18. minucie gry, gdy do siatki trafił Sylwester Patejuk. Chwilę później Mica mógł podwyższyć na 2:0, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

W kolejnych minutach meczu obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji, lecz żadnej z ekip nie udawało się zmienić wyniku. Sytuacja Zawiszy pogorszyła się, gdy na nieco ponad kwadrans przed końcem spotkania Kamil Drygas musiał opuścić boisko po otrzymaniu drugiej żółtej kartki.

W 86. minucie Chojniczanka miała doskonałą okazję do wyrównania. Po faulu w polu karnym sędzia wskazał na jedenasty metr, a piłkę na wapnie ustawił Marcin Krzywicki. „Król Twittera”, a zarazem wychowanek Zawiszy przegrał jednak pojedynek z Damianem Węglarzem, który broniąc jego strzał uratował zwycięstwo bydgoszczan.

Swoje mecze zremisowały Arka Gdynia i Wisła Płock, więc Zawisza nieco poprawił swoją sytuację w tabeli. Do gdynian traci 11 punktów, a do płocczan – 10.

Za tydzień bydgoszczanie otrzymają trzy punkty walkowerem za starcie z Dolcanem Ząbki.