86% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 3 • L 3
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza z dziesiątym zwycięstwem w lidze. Zaaplikował rywalom aż siedem bramek
Zawisza Bydgoszcz, Gryf Sicienko - ST (13)
29.10.2017 | 18:14

Zawisza z dziesiątym zwycięstwem w lidze. Zaaplikował rywalom aż siedem bramek

Na zdjęciu: Paweł Kanik w niedzielnym meczu strzelił dwa gole, w tym jednego z rzutu karnego.

Zwycięstwem bydgoskiego Zawiszy aż 7:0 zakończył się niedzielny mecz 11 kolejki bydgoskiej klasy A z LZS-em Piaseczno. Po tym meczu niebiesko-czarni nadal są samodzielnym liderem rozgrywek.

Worek z bramkami rozwiązał się w 22 minucie, gdy wynik otworzył strzałem z ostrego kąta Wojciech Ruczyński. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie rezultat podwyższał Paweł Kanik. Najpierw, w 34 minucie skutecznie wykończył dogranie Ruczyńskiego, a tuż przed końcem pierwszej połowy wyegzekwował rzut karny podyktowany po faulu na – a jakże – Ruczyńskim.

W drugiej połowie bardzo dobrą zmianę dał wprowadzony przez trenera Jacka Łukomskiego po nieco ponad godzinie gry Tomasz Widomski. Zaledwie 120 sekund po wejściu na plac gry – w 65 minucie – podwyższył wynik na 4:0, a w 88 minucie zanotował bramkę na 6:0 (w międzyczasie, w 72 minucie, do siatki trafił również Arkadiusz Nowicki). I to po faulu na Widomskim Zawisza ustalił wynik spotkania – kolejny rzut karny na bramkę zamienił Artur Cielasiński.

Mecz był okazją do przypomnienia o akcji pomocy dla prezesa klubu z Piaseczna Tomasza Kobusińskiego, który latem uległ wypadkowi i od tamtej pory potrzebuje specjalistycznej pomocy. Na portalu Pomagam.pl trwa zbiórka funduszy na jego rehabilitację pod nazwą „Najważniejszy mecz Tomka”. Rodzina szuka również opiekuna, który będzie mógł towarzyszyć panu Tomkowi od poniedziałku do piątku przez osiem godzin dziennie.

W tabeli grupy 1 bydgoskiej klasy A zawiszanie prowadzą z dorobkiem 30 punktów. O dwa punkty mniej ma Fala Świekatowo, a na trzeciej pozycji plasuje się Tucholanka – 22 punkty.